Zajímavosti, které nevíte o Lago di Garda

Post date:

Author:

Category:

Italské jezero Garda si lidé oblíbili zejména pro aktivní dovolenou, potvrzuje cestovní kancelář v Brně. Zdejší cyklostezky jsou přímo vyhlášené. Zkusit můžete ale i kite, windsurf, nebo třeba závod regat. Co jste o místním jezeře dosud nevěděli? Podívejte se na zajímavá místa.

Romantika u jezera

Kdo zde již jednou byl, s láskou se vrací znovu. Lago di Garda je nejen dějištěm spousty sportovních aktivit, ale také působivým a romantickým místem. Slunce se odráží přímo v jezeře. Příroda vybízí ke klidným procházkám. Vše je nachystáno tak, abyste měli možnost si atmosféru dokonale vychutnat. Kdo se projde nebo projede kolem jezera za svitu měsíce? Lago di Garda na kole vám umožní i tento zajímavý zážitek.

Netradiční káva, kterou musíte ochutnat

V městečku nedaleko jezera se vyrábí originální pražená káva. Místní pražírna v městečku Arco se pyšní již šedesát let titulem „Made in Garda Trentino“. To musíte ochutnat!

Vodopád Ponale vytéká přímo z jezera

Když se vydáte na stezku k vodopádu Ponale, vydejte se až do Belvedere právě odtud uvidíte nevelký vodopád. Právě zde je to místo, kde ústí horský potok jménem Ponale, který teče z jezera Lago di Garda. Sledujte jeho pohyb mezi skalami a jeho nezaměnitelnou blankytně modrou barvu. Právě zde budete mít dokonalou možnost vidět krásu hor a kontrastu jezerního klidu.

Trek přímo okolo jezera

Víte o tom, že přímo okolo jezera je natažen trek. Jmenuje se Koruna Gardy a nabízí celkem tři okruhy pro treking. Právě zde si můžete užít nekonečné procházky okolo vodní hladiny v působivé horské krajině. Možná vás místní krajina natolik inspiruje, že se následně dáte do psaní básní, nebo do složení nějaké zajímavé písně. Nechte se unést.

Lago di Garda je místo, kam se budete s láskou vracet. Působivá příroda a dostatek možností pro aktivní dovolenou, to je značka ideál. Vydáte se zde i vy?

Nespavost a jak s ní zatočit

0
S nespavostí se alespoň jednou za život setká každý z nás. Po ní se často dostaví únava, nervozita a...

Víte, jak roste kakao?

0
Kakaovník pravý – přesně z něho pocházejí kakaové boby, které dost možná každý z nás zná. Víte...

Jaké varianty ochranných rukavic lze pořídit do práce i domácích podmínek?

0
V mnoha pracovních oborech je důležité dbát na své zdraví. Velmi namáhané jsou zejména ruce a prsty,...