Jaké střihy kalhot budou módní na podzim 2022?

Post date:

Author:

Category:

Ach ty kalhoty – bez nich se v každodenních stylizacích těžko obejdete – jsou skvělou alternativou k sukním a šatům a velmi pohodlně se nosí. Není divu, že jsou vždy přítomny v nejnovějších kolekcích, a to bez ohledu na roční období. Jaké kalhoty navrhují návrháři a populární blogeři na podzim 2022?

Kalhoty zdůrazňující boky 

Módní kalhoty na podzim jsou ty, které zdůrazňují jednu z nejdůležitějších předností ženské postavy, boky. A nejde jen o úzké kalhoty – naopak – módní střihy letošního podzimu jsou často volné kalhoty, ale střižené a přizpůsobené tak, aby zdůrazňovaly ženské boky. Jedná se tedy především o mom fit džíny, které i z typicky chlapecké siluety vyzdvihují jemně definované boky. Kromě toho k dalším úpravám, které na tyto části těla upozorní, patří také vyšší horní pas nebo speciální záševky, zdobení a řasení v oblasti boků, které je opticky zvětší – tato řešení se osvědčí zejména u dam, které chtějí své boky zakulatit. 

V tomto bodě bychom samozřejmě neměli přehlížet kalhoty do zvonu, jako jsou Pepe Jeans, které vyváží proporce naší postavy – a mohou si je dovolit ženy jak s úzkými, tak i širokými boky. Pokud chcete ještě více proniknout do současných trendů, zvolte kalhoty do zvonu v energizujících barvách nebo se vzory připomínajícími 80. léta. 

Oversize kalhoty pro naprosté pohodlí

Na podzim budou také převládat střihy, které nám nabízejí maximální svobodu. Jde tedy hlavně o volnější střihy, jako jsou výše zmíněné mom fit džíny a střih high loose GAP, nebo dokonce palazzo. Zvláštní pozornost bychom měli věnovat střihu high loose, který nám pomůže zeštíhlit siluetu a odvést pozornost od drobných nedostatků postavy. Všechny střihy oversize nabízejí pohodlí a lze je použít k elegantním i casualovým stylizacím, zejména proto, že jsou ušity z nejrůznějších materiálů od džínoviny až po ekologickou kůži. 

Kalhoty ve vojenském stylu 

Na podzim 2022 si kalhoty v militárním stylu již získávají velmi jistou pozici. Především jde o známé, ale poněkud zapomenuté kalhoty GAP, tedy kalhoty, které mají na bocích stehen praktické a prostorné kapsy. V dnešní době se tento střih kalhot šije nejen ze silnějších a pevnějších materiálů, ale také z měkčích a dokonce z ekologické kůže. Lze je tedy použít jak ke casualovému, tak k formálnějšímu oblečení a kombinovat je s elegantními košilemi a saky.

Elegantní palazzo 

Střih kalhot palazzo se vyznačuje vysokým sedem a velmi širokými nohavicemi od boků ke kotníkům. Nejčastěji se šijí ze vzdušné látky, která ještě více zeštíhluje celou siluetu. Je to střih, který se hodí především pro elegantní stylizace a spolu s klasickou košilí a oversize sakem představuje kvintesenci elegantního outfitů. Pro casualové stylizace je vhodné zvolit výrazné barvy, například zelenou nebo červenou.

Jak se žije dívce s nejdelšími vlasy?

0
16-letá dívka Nilanshi Patel z Indie se může pochlubit opravdu dlouhými vlasy. Jejich délka je úctyhodných 170,5...

Víme, které páry se dříve či později rozvedou!

0
Mezi nejčastější důvody rozvodů patří nevěra, žárlivost, násilí v rodině, alkoholismus, nedostatek financí či nesoulad povah. Vědci...

Casual styl v dámské módě. Jaké jsou jeho vlastnosti a kdy ho nosit?

0
Hledáte módní styl, který se hodí na každý den? Zvolte neformální styl! Casualové stylizace se hodí na...