Chcete zajistit dlouhodobě bezchybné měření? Nepodceňte servis laboratorních vah

Post date:

Author:

Category:

Správná funkce vah je zásadní pro správné fungování vědeckých experimentů a zajištění přesných výsledků. Servis laboratorních vah je jedna z možností jak dlouhodobě udržet váhy v dobrém stavu. V tomto článku se seznámíme s důvody proč je servis vah tak důležitý.

Servis laboratorních vah je velmi důležitý

Laboratorní váhy je potřeba pravidelně podrobit kontrole a nutným kalibracím. Je to pravidelnost v údržbě, co zaručuje jejich dlouhodobu přesnost a spolehlivost v měřeních. V některých případech však tuto kalibraci nezvládnete sami a úpravu váhy bude muset provést kvalifikovaný technik. To se stává nejčastěji u typu vah na velmi přesná měření. Dále je nezbytné pravidelně čistit a udržovat vážící plošiny, senzory a pohyblivé části vah.

Servis firmy Sartalex a jeho výhody

Dostupnost po celé České republice

Společnost Sartalex poskytuje akreditované servisní služby a opravy vah. Jejich specializací je v první řadě kalibrace vah značek SARTORIUS, ACCULAB a Denver. Vzhledem k rozsáhlé síti servisních středisek je jejich služba dostupná po celé České republice.

Certifikovaní technici jsou samozřejmostí

Společnost Sartalex klade důraz na vysokou kvalitu svých služeb, což zahrnuje pravidelné školení svých techniků. V případech, kdy dojde k problémům s váhou, je nutné, aby servisní technik byl nejen kvalifikovaný, ale i zkušený v diagnostice problému a jeho následné opravě. Technici Sartalexu jsou vybaveni nejnovějším softwarem pro servis a opravy vah, což zajišťuje vysokou úroveň jejich práce. Pokud potřebujete služby schopných techniků, tým Sartalexu je tou správnou volbou.

Zákonem ověřená kalibrace vašich vah

Při uzavření smlouvy, technik zajistí pravidelný servis vah a jejich nezbytnou kalibraci. Ta se provádí pomocí závaží, která jsou ověřena podle zákona. Díky této službě bude vaše měřidlo splňovat všechny požadované metrologické normy, standardy a vlastnosti podle požadavků Českého metrologického institutu.

Bez kvalitního servisu se neobejdete

Celkově platí, že údržba a servis laboratorních vah jsou nezbytné pro správný chod laboratoří. Pravidelná údržba a servis zajišťují to, že váhy jsou vždy v ideálním technickém stavu pro měření, což je základem pro získání přesných a spolehlivých výsledků v laboratorních experimentech.

Prodej kvalitních a přesných vah

Spolu s poskytováním servisu firma Sartalex prodává několik druhů kvalitních vah. Pokud tedy hledáte spolehlivé ultramikrováhy, mikrováhy, semimikrováhy či analytické váhy pro vaši laboratoř, jistě si vyberete. V nabídce najdete i potřebné příslušenství pro provoz vah. Pro více informací navštivte oficiální stránky Sartalex.

Použité zdroje:

https://sartorius.cz/servis-laboratornich-vah/

https://www.cmi.cz/overovani

Nezbytné měřicí přístroje nejen pro technické odborníky

0
Pro techniky, inženýry a vědce, kteří se zabývají elektrickými a elektronickými zařízeními, jsou měřicí přístroje neocenitelnými nástroji,...

S dobrým kolem je možné dojet kamkoliv

0
Jízdní kola patří mezi nejoblíbenější dopravní prostředky vůbec. Nejenže s jejich pomocí můžeme zdolávat i docela dlouhé...

Jak fotit s Vivo X100 Pro: Tipy a triky pro úžasné fotografie

0
Mobilní telefony se staly nedílnou součástí našich životů a jejich fotoaparáty stále více konkurují klasickým zrcadlovkám. Vivo...