Bez lásky je život prázdný: Jak milujete vy?

Post date:

Author:

Category:

Prožíváte největší lásku v životě nebo máte vztah z rozumu? Láska má mnoho podob. Je třeba si jen vybrat tu správnou …

Platonická láska

Už jste se s ní jistě setkali. Zbožňujete ho, sníte o jeho polibcích a dotecích, představujete si, jaké by bylo žít po jeho boku. Má to však háček – on o vašich citech ani netuší. Pokud takový druh lásky chcete přetavit do lásky opětované, projevte se. Neboť když hlavní hrdina vašich snů neví, že jste do něj zamilovaná, nemůže vám lásku opětovat. Pozor však, může se stát, že nebude vaší náklonností nadšený.

Láska na první pohled

Zní to jako z pohádky, ale zamilovat se na první pohled se opravdu dá. Také to má háček! Aby z takové lásky vzniklo pouto, které „i hory přenáší“, musí dozrát. Muž se nejprve zamiluje očima. Vnímá vaše vlasy, boky, prsa … Snaží se vás poznat, je vámi ohromený. No nemusí to nutně znamenat, že se do vás zamiluje až do konce života.

Ženy jsou ve vztazích opatrněji. Pokud si myslíte, že jste se zamilovali na první pohled, může jít jen o pobláznění citů. Nebo jde o pověstnou jiskru, která mezi mužem a ženou přeskočí při prvním pohledu. Se skutečnou láskou to má málo společného. Dobrá zpráva je, že i z prvního vzplanutí se může vyvinout láska na celý život.

Láska z přátelství

Tato láska prý patří mezi nejpevnější. Vzniká z dlouholetého přátelství, když se muž a žena mají možnost setkávat, trávit spolu volný čas, blíže se poznávat, aniž byly do sebe zamilovaní. Tato takzvaná klasická láska se rodí sice pomalu, ale je silná a jen tak něco ji nezničí. To, že jste zamilovaná, zjistíte během odloučení. Chybíte si, chcete se vidět stále častěji, toužíte po dotecích. Pokud právě něco takového prožíváte, gratulujeme vám! Jste na správné cestě k lásce, která i hory přenáší.

Láska z rozumu

Mohou se k ní uchylovat lidé, kteří jsou životem zklamaní, přežili nešťastný partnerský vztah a myslí si, že zakotvení v jiném přístavu jim pomůže vystřízlivět ze staré lásky. Zamilovat se z rozumu mohou i lidé, kteří mají pocit, že je čas založit rodinu. Tak si vezmou kohokoliv, o kom si myslí, že by s ním mohly být šťastní.

Láska z rozumu nezná jiskru, ani touhu poznat partnera iz fyzické stránky, nechybí vám. Láska z rozumu vám může zpočátku vyhovovat, ale dříve či později začnete hledat jiskru, která je na začátku zamilovanosti tak důležitá. Výsledkem může být rozchod.

Láska z vypočítavosti

Je to takzvaná láska zlatokopek. Vlastně o žádnou lásku nejde. Nejčastěji ji vyhledávají krásné mladé dívky, které si nabalí bohatého muže v letech. Takový vztah může pár měsíců vydržet, neboť každý získal své. Muž krásnou společnici (do které je možná i zamilovaný), žena sponzora a možnost užít si svět, zviditelnit se a vydělat si.

Božská láska

Tento lichotivý název skrývá méně lichotivé poznání. Jde obvykle o okouzlení krásným tělem. Vzniká na základě společně prožité noci a až pozdějšího poznávání se. Není vyloučeno, že partneři se i při opačném postupu poznávání do sebe bezmezně zamilují. Bonusem je, že vědí, že jim to spolu funguje v sexuální oblasti, nyní jim zbývá „pouze“ poznat se také ze stránky citové a zájmové. A právě zde mohou vztahy, které vznikly v posteli, ztroskotat. Snadno můžete zjistit, že v posteli jste se sice našli, ale jinak si nerozumíte.

Láska s požadavky

Zná ji mnoho lidí. Dáváte ji nebo přijímáte, kdy jsou splněny určité požadavky: Pokud půjdeš se mnou na dovolenou, pokud budeme spolu bydlet, pokud budeš takový, jak chci já … Taková láska má však krátké trvání. Pokud ji nabízíte jako výměnu za něco, takže jí vlastně vydírat, obvykle dlouho nevydrží. Začne chladnout v okamžiku, kdy partner nesplní požadavky toho druhého. A je otázkou času, kdy se mu přestane líbit být tím, co neustále poslouchá.

Láska s důvody

Obvykle jí chybí to pověstné lechtání v bříšku. Partnera při tomto druhu lásky milujete, protože je krásný, vyhovuje vám, že se na něj můžete spolehnout, nebo se vám líbí jeho postavení. Pokud se do někoho zamilujete jen proto, že je špičkový sportovec či uznávaný lékař, nejste zamilovaná do muže, ale do jeho práce a do toho, co v životě dosáhl.

Je to pohodlný druh lásky. Nemusíte partnerovi nic dokazovat, stačí, když ho náležitě obdivujete. No ani tento druh lásky není dostatečně pevný. Stačí, když se na scéně objeví někdo hezčí či úspěšnější a z lásky se stává jen slovo.

Láska bez podmínek

Je čistá, krásná a trvalá. Někoho milujete a nevíte, proč to tak je. Je to láska, která se nekončí, ani když partner onemocní, ztratí postavení a naroste mu pivní bříško. I když se zdá, že jde o slepou lásku, opak je pravda. Láska bez podmínek nehledá důvody, proč milovat.

Partneři se obvykle dobře znají, přitahují se navzájem, vědí o svých nedostatcích i kladných stránkách. Milujete, i když si to možná ten druhý nezaslouží. Milujete ho proto, že prostě JE. Tento druh lásky je důležitější, než si myslíte, a každý tajně doufá, že ji alespoň jednou v životě zažije. Právě tato láska je základem pevných partnerských a manželských vztahů.

Jaké peněženky jsou letos v módě?

0
Móda v oblasti oblečení se mění častěji než aprílové počasí, peněženky jsou specifickým módním doplňkem a móda se...

Pro zdravý spánek je důležitá matrace. Umíte ji správně vybrat?

0
Spánek dodává našemu tělu tolik potřebnou energii. Abychom si mohli dobít baterky naplno, potřebujeme spát na kvalitní...

Jak se ideálně půjčuje?

0
Jenom málokdo se může pochlubit tím, že nikdy nepotřeboval víc peněz, než kolik jich měl. A i...