Jak se naučit japonsky – začni abecedou!

Post date:

Author:

Category:

Rádi byste se naučili japonsky, ale zdržuje vás otázka, jestli kurzy japonštiny vůbec k něčemu jsou a jak moc náročné je s japonštinou začít? Pak doufáme, že vám dnešní článek poskytne odpovědi a vy se do toho směle brzo pustíte!

Japonština je široce rozšířený východoasijský jazyk a více než 128 miliony mluvčích po celém světě. Je to národní jazyk Japonska, ale používá se také v Koreji, USA a Brazílii, a to především kvůli významným komunitám přistěhovalců. 

Jak těžké je naučit se japonsky? Většina lidí věří, že výuka japonštiny je podstatně obtížnější než osvojování si jakéhokoliv jiného jazyka. Pravda je však taková, že cesta k osvojení si každého jazyka vyžaduje hodně úsilí a tvrdé práce ze strany studenta. 

V naší jazykové škole razíme heslo, že tím nejtěžším krokem je začít. Vždyť učení se novému jazyku otevírá příležitosti jak pro osobní, tak i profesní růst. A studium japonštiny není výjimkou!

Osvoj si japonskou abecedu, tedy pardon, abecedy!

Chcete-li s japonštinou rychle pokročit, začněte se soustředit na základní pilíře studia jazyků. Mezi ně patří osvojení si základů jazyka, zavedení pravidelné studijní rutiny, a taky zábavná část v podobě ponoření se do kultury jazyka!

Nejlepší způsob, jak začít své kurzy japonštiny, je začít od základů: od abecedy. Abyste japonsky mohli číst, je třeba si osvojit 3 základní systémy psaní: Hiragana, Katakana a Kanji. 

Hiragana

Schopnost číst Hiraganu je zásadní pro všechny začátečníky, kteří se pro studium japonštiny rozhodnou. Hiragana se používá hlavně pro rodná japonská slova a skládá se ze 46 znaků, 51 fonetických znaků. Toto rozdělení je klíč k pochopení toho, proč japonská slova zní tak, jak zní. Protože většina znaků má jen jednu možnost výslovnosti, je snadné se Hiraganu naučit. Není pochyb o tom, že jakmile si osvojíte Hiraganu, vytvoříte si tím pevný základ pro přirozeně znějící přízvuk.

Katakana

Ve srovnání s Hiraganou se Katakana používá pro ne-japonská slova a výpůjčky z jiných jazyků. Patří mezi ně technické a vědecké výrazy a názvy některých rostlin a živočichů. Katakana může být obtížnější než Hiragana, jelikož ji, zejména začátečníci, zas tolik nevyužívají. Jakmile však úroveň vašich dovedností bude růst, bude se Katakana objevovat častěji. 

Kanji

Studenti, kteří s japonštinou začali, říkají, že učení se kanji je nejnáročnější částí celého procesu. Na druhou stranu – kanji je jeden z nejdůležitějších aspektů výuky japonštiny. Znalost, byť jen základů kanji, vám umožní porozumět, mluvit a psát jednoduchou japonštinou. Je to právě kanji, které se skládá z tisíců čínských symbolů, které představují celá slova a fráze. 

A co je další krok? Gramatika!

Naučit se japonskou gramatiku znamená zapomenout na gramatiku českou i dalších jazyků, jestliže jste se třeba učili anglicky – dramaticky se totiž liší. Japonská gramatika má jen 2 časy. Ale o těch zase příště!

Jazyková škola PELICAN v centru Brna právě otevírá nové kurzy japonštiny. Jdete do toho s námi? Budeme se těšit!

PELICAN

Ubytování v luxusním hotelu v Praze

0
Už se těšíte na návštěvu Prahy? Nezapomeňte, že dojem z vaší návštěvy výrazně ovlivní také volba ubytování. Luxusní...

Díky impregnování udržíte obuv déle jako novou, protože ji ochráníte proti prosáknutí

0
Designová obuv je atraktivním módním kouskem. Pokud chcete, aby vám vydržela dlouhá léta nebo aspoň několik sezón,...

Neváhejte s výměnou autoskla, radí technici

0
Ušetřené peníze díky včasné opravě autoskla Váháte s opravou autoskla po poškození či po pokusu o vloupání? Technici...