Kaligrafie se ve východních zemích považuje za velmi cenné umění. U nás se kaligrafie stala koníčkem mnoha lidí. Ovšem jsou tu i takoví, kteří by se do kaligrafie rádi pustili, ale mají mnoho předsudků. Jaké jsou ty nejčastější?
více v článku...
Kaligrafie je nákladná
Obáváte se toho, že kaligrafické umění je nákladné? Záleží na tom, kolik kdo chce do kaligrafie investovat, můžete za pomůcky utratit pár stovek nebo i několik tisíc, to záleží jenom čistě na vás, jakou cenovou laťku si nastavíte.

Není pro ty, co mají špatný rukopis
Říkáte si, že přeci vy se kaligrafii nemůžete věnovat, protože vás rukopis po vás málokdo přečte? Omyl! Nezáleží na tom, jak vypadá váš každodenní rukopis, kaligrafie a rukopis jsou dvě odlišné věci. Kaligrafie je totiž činnost, která vyžaduje soustředění, přemýšlení a jistý záměr – jak bude slovo asi vypadat, zatímco rukopis žádné přemýšlení o estetice nepotřebuje.
Není pro leváky
Tak tento mýtus vzešel z toho, že praváci absolutně nerozumí písmu leváků. Proto usoudili, že tento typ umění pro leváky není vhodný. Ba naopak. Kolikrát leváci mají mnohem přirozenější sklon než praváci. Chce to jenom čas a cvik – a to platí jak pro leváky, tak pro praváky.
Psát kaligraficky můžu na jakýkoliv papír
Pravda i nepravda. Pokud budete psát perem, které se namáčí do inkoustu, je zapotřebí mít papír, který se nerozpíjí a inkoust nepropustí. Další alternativou je, že do inkoustu přidáte trochu arabské gumy. Pro ostatní pera můžete psát na jakýkoliv papír chcete.
Abych se naučil kaligrafii, musím na kurzy
Záleží na tom, jak moc jste schopni se učit. Pokud vám stačí informace hledané na internetu, videa na Youtube, tak žádný kurz nepotřebujete. Pokud však máte rádi konzultace, osobní rady, pak je pro vás kurz kaligrafie vhodným řešením, jak s ní začít.
Věříme, že jsme vás našim článkem namotivovali a díky své trpělivosti a postupným zkušenostem si kaligrafii zamilujete.