Malířské umění 20. let

Post date:

Author:

Category:

19. století přineslo rozmach impresionismu a malířské umění se pěstovalo především ve francouzské Provence. Začátek 20. století ovlivňovala secese i styl art deco.

Jeho hlavním představitelem byl Gustav Klimt, který zobrazoval obrazy, jež byly plné geometrických tvarů se zlatými prvky. Vznikaly nové směry, jako kubismus. Ten propagoval především Pablo Picasso a také Paul Klee.

Ve Spojených státech se malíři rozhodli spíše pro plně abstraktní malby s absolutní geometričností zobrazení nebo s úplným rozostřením tvarů postav i objektů. 

V Mexiku své obrazy malovala Frida Kahlo, která se věnovala spíše realismu. Měla zcela specifický styl, který se zapsal do dějin umění, nejen svou barevností, ale také silnou dramatičností, jež kopírovala její život.

Rádi byste se dozvěděli o dalších zajímavých tématech jako například módě, špercích, drahých kamenech, přírodě, slavných lidech, zvířatech či o tom co pro nás mají připravené hvězdy.

Podívejte se na náš blog. Můžete si zde například přečíst zajímavosti a jaký je rozdíl mezi naším horoskopem a tím čínským nebo například detailně o znamení štíra.

Jak zkrotit žárlivého partnera?

1
Nikdo není dokonalý - musíme si opakovat v každém jednom vztahu. Co však, pokud je partnerovou chybičkou...

Čas, kdy je LEGO skutečně velmi užitečné

0
Víte, kdy je LEGO skutečně užitečné? Jedná se hlavně o chvíle, kdy se na něho skutečně můžeme...

LANXESS přináší nákladově výhodné řešení pro výrobu klapek palivových nádrží

0
Klapka palivové nádrže nového automobilu Škoda Scala je vyrobena z Pocan 5221XF od společnosti LANXESS zabývající se vývojem speciálních...