Zubní kámen u psa může být příčinou celé řady zdravotních obtíží. Odstraní jej na Veterinární klinice Vethope

Post date:

Author:

Category:

Pokud má váš pes zanedbaný chrup, hrozí mu zánětlivá onemocnění, chronické infekce nebo dokonce ztráta zubu. Jedná-li se o zvíře starší, mohou jej ohrožovat i další závažné nemoci, které se týkají srdce, ledvin nebo jater.

Jak poznat obtíže s chrupem?

Mezi signály, které naznačují zubní obtíže, patří změny v příjmu potravy. Může se objevit i nechutenství. Nepříjemný zápach z tlamy ukazuje na již počínající parodontózu dásní. Její příčinou je usazující se plak.

Zubní kámen u psa patří mezi velmi časté problémy. Jedná se o formu mineralizovaného zubního povlaku. Veterinární klinika Vethope nabízí kvalitní stomatologické vyšetření, a to díky zubnímu intraorálnímu rentgenovému přístroji, který pomáhá odhalit problémy pod dásněmi a v kořenech zubů.

Proč zavítat do Vethope?

Kromě ošetření chrupu nabízí i další vyšetření a péči o vaše domácí mazlíčky. Zaměřuje se na prevenci a léčbu malých domácích zvířat – psů, koček a dalších drobných savců. Vzhledem k tomu, že sami veterináři z Vethope chovají domácí mazlíčky, mají s nimi a s péčí o ně spojenou osobní zkušenosti. U pacientů provádí na klinice špičkovou biochemickou a hematologickou diagnostiku. Ta pomáhá odhalovat různé zdravotní komplikace. Patří mezi ně i cukrovka u psa. Biochemické a hematologické vyšetření krve má okamžitý výsledek. Díky němu může klinika poskytovat dokonalejší péči a stanovit přesnější diagnózu. To vše napomáhá k rychlejšímu zahájení účinné léčby.

V případě nutnosti provádí chirurgické zákroky v šetrné inhalační anestezii SAFETY+. Může to být třeba kastrace psa nebo kastrace morčete. V případě potřeby není problémem hospitalizace, jejíž součástí je intenzivní péče a neustálý dohled nad pacientem.

Vliv kamenů na zdraví

0
Ať už se rozhodnete nosit ho jako náramek, přívěsek, nebo ho mít u sebe jen tak, pokud...

Tygří oko jako minerál pro Berany i Kozorohy. Co ho specifikuje?

0
Pořídit si náramky z minerálních kamenů je dnes velmi populární. A divit se tomu opravdu nemůžeme. Přece...

Pro zdravý spánek je důležitá matrace. Umíte ji správně vybrat?

0
Spánek dodává našemu tělu tolik potřebnou energii. Abychom si mohli dobít baterky naplno, potřebujeme spát na kvalitní...