Dezinfekční prostředek Virkon S společnosti LANXESS dokáže zneškodnit virus slintavky a kulhavky za pouhých 30 sekund

Post date:

Author:

Category:

  • Rychlá desinfekce při rychlosti ředění 1:200 při teplotě 4 ˚C s 1% FBS
  • Britské ministerstvo DEFRA dezinfekci schválilo pro účinnost vůči viru slintavky a kulhavky, který zneškodní za pouhých 30 sekund při ředění 1:1 300

26. června 2023 – Prostředek Virkon S od společnosti LANXESS získává pozornost v souvislosti s intenzivním úsilím korejské vlády o omezení rychlosti a rozsahu nedávného šíření slintavky a kulhavky. Je prokázáno, že zneškodní virus slintavky a kulhavky během pouhých 30 sekund, což tento dezinfekční prostředek, určený pro použití u zvířat, činní efektivním řešením pro časnou prevenci.

V testu účinnosti, který provedla Světová referenční laboratoř pro slintavku a kulhavku v Pirbright Institute ve Velké Británii, bylo prokázáno, že Virkon S zabíjí virus slintavky a kulhavky při ředění 1:200 v prostředí s teplotou 4˚C a 1 % FBS, už za pouhých 30 sekund.

Výrobek byl také schválen britským Ministerstvem životního prostředí potravin a venkova (DEFRA) pro účinnost dezinfekce, která dokáže zahubit virus slintavky a kulhavky do 30 minut při ředění 1:1 300.

Vysoce nakažlivý virus slintavky a kulhavky postihuje sudokopytníky jako je skot, prasata nebo kozy. Nejenže se rychle přenáší slinami a výkaly, ale skrze vzduch také infikuje jejich dýchací systém. Účinná prevence je klíčová zejména v počáteční fázi, jelikož virus se může šířit také kontaminovanými látkami na vozidlech přepracujících zvířata, na oděvech nebo na zemědělském vybavení.

“Vzhledem k tomu, že virus slintavky a kulhavky je extrémně infekční a přenosný, je klíčem k jeho prevenci rychlá dezinfekce. Jedním z nejúčinnějších řešení, jak minimalizovat šíření infekčních chorob mezi zvířaty, je používání osvědčených dezinfekčních prostředků zajišťujících důkladnou biologickou bezpečnost,“ uvedl Joon Hur, vedoucí obchodní jednotky Material Protection Products v Koreji.

Virkon S je účinný širokospektrální dezinfekční prostředek a patří mezi přední produkty v oblasti biologické bezpečnosti. Zachovává si účinnost proti širokému spektru veterinárních infekčních onemocnění, jako je africký mor prasat nebo ptačí chřipka, a to i při nízkých teplotách kolem 4˚C. Z tohoto důvodu dokáže rychle zlikvidovat viry a účinně předcházet veterinárním infekčním onemocněním i v zimním období, aniž by bylo nutné zvyšovat koncentraci nebo dobu kontaktu s povrchem.

Virkon – věda o ničení patogenů

Společnost LANXESS má více než 30 let zkušeností s vývojem vědeckých formulací. Virkon S je práškový dezinfekční prostředek, obsahující účinnou látku monopersíran draselný.

Řada dezinfekčních prostředků Virkon společnosti LANXESS se rozpouští ve vodě a může být široce používána v hygienických koncepcích zemědělských podniků, od dezinfekčních prahů na příjezdové cestě až po dezinfekci stájí.

V případě potřeby dalších informací navštivte webové stránky společnosti LANXESS o biologické bezpečnosti: https://lanxess.com/en/Products-and-Brands/Industries/Biosecurity-Solutions

  

Jak zkrotit žárlivého partnera?

1
Nikdo není dokonalý - musíme si opakovat v každém jednom vztahu. Co však, pokud je partnerovou chybičkou...

Jak na pohovoru získat důvěru svého budoucího zaměstnavatele?

0
Důvěra je hlavní součástí všech vztahů. A ani vztah mezi uchazečem o pracovní místo a náborářem nebo...

Nezbytné měřicí přístroje nejen pro technické odborníky

0
Pro techniky, inženýry a vědce, kteří se zabývají elektrickými a elektronickými zařízeními, jsou měřicí přístroje neocenitelnými nástroji,...