Díky impregnování udržíte obuv déle jako novou, protože ji ochráníte proti prosáknutí

Post date:

Author:

Category:

Designová obuv je atraktivním módním kouskem. Pokud chcete, aby vám vydržela dlouhá léta nebo aspoň několik sezón, měli byste se o ni pečlivě starat. Mnoho lidí si totiž stěžuje, že se i drahé botky brzy zničí. Většinou je to tím, že si je neimpregnovali.

Každá správná prodavačka bot vám při placení nabídne mimo jiné impregnaci na boty, obouvací lžíce nebo tkaničky do bot. Ruku na srdce. Jen málokdo u její nabídky zpozorní, protože se mu nechce vydávat další peníze. Řekne, že má impregnaci doma, což není v mnoha případech pravda. Jenomže to je velká chyba. Pakliže nové boty nenaimpregnujete, rozhodně prohloupíte.

Vybírejte jen kvalitní produkty

Na českém trhu se objevují různé impregnace na boty a je z čeho vybírat. Zaměřte se pouze na produkty, které jsou osvědčené a nepoškozují technické vlastnosti materiálu. Impregnováním propůjčíte botám neviditelnou voděodolnou vrstvu, která je ochrání zejména proti prosáknutí. Impregnaci byste měli opakovat, protože se smývá, když chodíte často v dešti či obuv perete v pračce. Zmiňované produkty nestojí tisíce, a proto se je vyplatí pořídit. Bezpochyby tak prodloužíte oblíbeným botkám životnost.

Z jakého důvodu impregnovat?

Kvalitní impregnace na boty pořídíte v řádu stokorun, tudíž je to zanedbatelná položka oproti obuvi, která stojí tisíce. Impregnace však nabízí mnohem více. Rozhodně odpuzuje vodu a na boty se neusazují nečistoty, dokonce zvyšuje prodyšnost a odolnost materiálu a chrání před vyblednutím. Všichni moc dobře víme, že se v mokré botě noha zapaří a poté nevlídně zapáchá. Životnost obuvi prodloužíte i používáním obouvací lžíce, protože ji na nohu bez rozmyslu nervete. Tento problém se týká především dětí, proto je naučte správnému obouvání a vyhnete se zbytečnému nakupování nové obuvi.

Péče o obuv a výběr vložek do bot

0
Divíte se, že obuv, kterou si koupíte, musíte obvykle velmi rychle vyměnit za novou, byť je kvalitní...

Znáte historii striptýzu? Určitě nejde o moderní výstřelek

0
Ve starých záznamech se píše o tom, že první veřejný striptýz předvedla 13. března 1884 v pařížské kavárně...

Prague Film Institute: Místo, kde můžete studovat film i herní design

0
Zatímco někdo sní o kariéře vysoce postaveného manažera, jiný si nedokáže představit pracovní život jinak než za plotnou...