Jak dosáhnout vyšší pracovní pozice a lepšího pracovního ohodnocení?

Post date:

Author:

Category:

Trh práce nabízí velmi zajímavé pracovní nabídky, na které máte kvalifikaci, nicméně žádná ze společností vám dosud nedala šanci? Možná bude problém jen v tom, jak se prezentujete. Umět prodávat je totiž něco trochu jiného, než umět prodat své schopnosti a dovednosti. Pokud na pracovním pohovoru působíte málo sebejistě, jak má váš potenciální zaměstnavatel věřit, že se hodíte na pracovní pozici? Pomoci může profesní kouč. Pracovat stále jen více a více nemusí být cesta za úspěchem a hraničí už s workoholismem.

Objevte své silné stránky

Na pohovoru se vás jistě zeptají také na vaše silné stránky. Víte, jaké to jsou? V čem jste opravdu dobří? Potřebujete najít něco, co se hodí pro danou pracovní pozici a zároveň vás odliší od konkurence. I v tomto vám může pomoci profesní koučink. Jeho pracovní náplní je pomoci dosáhnout klientovi svých cílů – které si stanoví klient sám. Pomáhá mu nalézt ty nejlepší postupy, díky kterým můžete získat povýšení nebo třeba novou a lepší práci u jiného zaměstnavatele.

Koučovat nemůže každý

Možná se vám to zdá příliš jednoduché, poradit někomu co a jak má dělat. Avšak koučink sám o sobě je souborem různých technik, které jsou osvědčené. Kouč provázející osobní koučink musí mít dosažené určitého vzdělání, a i on sám musí pracovat na sobě – poznatky z oboru se velmi rychle vyvíjí, takže se jim musí přizpůsobovat. Využívá nejrůznější techniky, díky nimž dokáže klient najít nové cíle, vize, dokáže motivovat sám sebe nebo třeba i celý tým.

Kouč nepracuje za klienta

Je důležité uvědomit si, že kouč sám nevypracuje plán, podle kterého bude klient postupovat, aby dosáhnul lepšího pracovního zařazení. Klient si na toto musí přijít sám – v tom mu ale značně pomůže právě kouč, který dokáže změnit vnitřní nastavení klienta. Někdy je totiž problémem v dosažení toho nejlepšího jen klient sám. A právě překážky uvnitř umí odhalit kouč a naučí vás s nimi pracovat. Výsledkem bude lepší sebereflexe.

Víno v bag in box chutnalo všem

0
Víno v bag in box na které narazil čistě náhodou můj manžel při brouzdání na stránkách svého oblíbeného...

Jak ušetřit při nákupu herního notebooku

0
Herní notebooky začínají být více a více populární, oproti běžnému počítači mají nespočet výhod, kromě jejich pořizovací...

Zlato moře

0
Za Zlato moře je považován jeden z nejstarších a zatím nejvyhledávanějších světových skvostů. Poznali jste, o čem...