Jak ušetřit při koupi notebooku

Post date:

Author:

Category:

Sháníte nový notebook? Podle kterých kritérií byste se měli řídit a proč by cena neměla být tím nejdůležitějším kritériem pro nákup, přestože pro většinu lidí údaj na cenovce stěžejním faktorem je?

U notebooku záleží především na výkonu

Notebook je nutné si pořídit s ohledem na to, k čemu ho plánujeme využívat. Své požadavky bude mít pracující člověk, který vyžaduje odolný notebook do kanceláře na každodenní přenášení. Zcela odlišně se k výběru postaví student, který si potřebuje příležitostně zapsat poznámky z přednášek nebo se podívat na sociální sítě. Specifické podmínky si nastaví na počátku výběru hráč.

Vždy se tak v první řadě musíme podívat na dostupný výkon námi vybraného zařízení. To také bude mít vliv na již vzpomenutou cenu. A to zásadní. Lze říci, že se stoupajícím výkonem se cena notebooku nutně zvyšuje. A máme-li k dispozici omezený rozpočet, takový vysoce výkonný notebook na hraní může být hledáním i značného kompromisu mezi cenou a výkonem.

V případě kvalitního kancelářského notebooku pro nikterak náročné použití počítejte s rozpočtem 25 000 až 30 000 Kč. Tato cenová relace vám už nabídne odolnější konstrukci. V případě herního zařízení je pak už rozpočet prakticky neomezený. Za výkonný notebook na hry není problém vydat i několik desítek tisíc korun.

Dá se na koupi notebooku ušetřit?

Pakliže nechcete ve výbavě notebooku dělat příliš velké kompromisy a je pro vás prioritou kvalita zpracování, zejména pak užití odolných materiálů, jako je slitina hořčíku a hliníku, může pro vás být řešením nákup tzv. repasovaného notebooku.

Repasovaný notebook je jednoduše řečeno použitý. Takové zařízení se již běžně používalo ve firemním sektoru. V této sféře je však nutná častá modernizace technologického zázemí. Ještě funkční notebooky se proto odstavují. Může však ale také jít o přístroje pocházející z předváděcích akcí, ukončených leasingů nebo těch, které jsou vráceny v zákonné lhůtě.

Jejich výhodou je to, že se jedná o přístroje z vyšších modelových řad. Někdy se proto označují i jako byznys notebooky. Ty jsou obvykle dražší než běžné notebooky, na rozdíl od svých plastových „sourozenců“ však bývají dimenzovány na vyšší odolnost i delší životnost.

Paradoxně se vám tak může nákup použitého notebooku vyplatit, protože vám vydrží mnohem déle než úplně nový model. Smysl má takový nákup i po stránce finanční. Repasované notebooky jsou běžně levnější až o několik desítek procent.

Je koupě repasovaného notebooku bezpečná? 

Použitý notebook, kterému se má ještě repasováním vdechnout nový „život“, od původního majitele putuje do specializované firmy. Ta se postará před samotným prodejem o komplexní servis. Kontroluje se funkčnost, případné vadné díly se mění, notebook se vyčistí a přeinstalovává se systém.

Zůstat patrné může maximálně běžné kosmetické opotřebení (drobné škrábance) dané tím, že se jedná o používaný přístroj. To však nikdy nemá vliv na plnohodnotnou funkčnost výrobku.

Poté se zařízení prodá koncovému spotřebiteli. Proti eventuálnímu pozdějšímu výskytu různých skrytých vad je nakupující chráněn ze zákona. Ten vyžaduje prodávat notebook se zárukou vždy v délce 12 měsíců. Velký výběr repasovaných notebooků i počítačů najdete na stránkách tradičního prodejce – Eurotech.cz.

Největší agregátor slevových kupónů a kódů – Slevil.cz

Tygří oko jako minerál pro Berany i Kozorohy. Co ho specifikuje?

0
Pořídit si náramky z minerálních kamenů je dnes velmi populární. A divit se tomu opravdu nemůžeme. Přece...

Pracuje vaše firma s tabulovými materiály? Hlídejte si návratnost výdajů

0
V naší malé zemi najdeme stovky kvalitních strojírenských podniků, které se zaměřují na činnosti spojené s plechy....

Už z něj nejste taková paf, jako na začátku?

0
Co jste všechno věděli o nevěře, dokud jste se ji rozhodli vyzkoušet na vlastní kůži? Milovat znamená...