Jak ušetřit při nákupu herního notebooku

Post date:

Author:

Category:

Herní notebooky začínají být více a více populární, oproti běžnému počítači mají nespočet výhod, kromě jejich pořizovací ceny, je můžete nosit kdekoli, hrát tak můžete nejen doma, ale třeba na chatě nebo u kamaráda, kam si notebook snadno přenesete. 

Oproti hernímu počítači musíte počítat s tím, že jsou notebooky mnohem hlasitější, neboť jejich proces chlazení není zrovna tichý.

Obsah obrázku text, osoba, přenosný počítač, interiér

Popis byl vytvořen automaticky

Jak vybrat kvalitní herní notebook, aniž byste neutratili příliš?

Při výběru herního notebooku je pro většinu nejdůležitější cena, která se pohybuje v cenové relaci kolem 10 000 – 15 000 Kč. Dále je také důležité vybírat herní notebook podle následujícího:

  • Procesor – při výběru procesu se nejprve zaměříte na výrobce. Na trhu jsou k dostání dva největší výrobci procesorů, mezi kterými si můžete vybrat. Máte-li vybraného výrobce, musíte si ujasnit, jak silný výkon od notebooku potřebujete. Pokud potřebujete rozjet vysoce náročné hry, budete potřebovat silnější procesor.
  • Grafická karta – každá grafická karta herního notebooku by měla mít kolem 4–8 GB. Vše se odvíjí od náročnosti, kterou od ní očekáváte, je-li hra náročná na grafiku, stane se, že ze hry nebudete mít vůbec nic, neboť vaše grafická karta nebude zvládat.
  • Příslušenství – k notebooku si také budete muset zakoupit příslušenství, abyste mohli hrát – klávesnice, myš a případně sluchátka.
  • Úložiště – pokud nehrajete pouze online hry, poté také musíte mít dostatečné úložiště, abyste si hry mohli postupně ukládat. Velikost úložiště by měla být minimálně 1 TB.
  • Životnost baterie – pokud budete hrát delší dobu, jistě si budete muset notebook zapojit do napájení, čím více ovšem vydrží životnost nabité baterie, tím lépe pro vás, neboť se notebook nebude zbytečně přehřívat.

Repasovaný notebook a jejich neuvěřitelný vliv na pořizovací cenu

Pokud sháníte herní notebook, máte v zásadě několik variant, kde se poohlédnout. Kromě běžných obchodů, kde si zakoupíte zcela nový notebook, můžete nahlédnout i na bazary, kde se prodávají již použité notebooky, jejich nevýhodou často bývá již stáří a nedostatečná výkonnost na nově vzniklé hry. 

Obsah obrázku text, přenosný počítač, osoba, interiér

Popis byl vytvořen automaticky

Alternativou tedy zůstává repasovaný notebook. Repasované notebooky jsou nejčastěji z různých leasingů a předváděcích akcí, výjimečně se stává, že se do oběhu dostanou i notebooky, které byly vráceny během zákonné lhůty. 

Většinou se jedná o nejnovější modely, které jsou na trhu k dostání, výrobci je tak chtějí pustit znovu do prodeje. Než se dostanou notebooky opět do nabídek, procházejí velice důkladnou kontrolou, testováním a případné výměně vadných dílů. 

Oproti novému hernímu notebooku nemají repasovaného zákonnou lhůtu pro vrácení zboží 24 měsíců, ale pouze 12 měsíců. Jejich pořizovací ceny jsou o hodně nižší, sleva dosahuje až k hranici 60 %, u některých může být sleva i vyšší. Více na inComputer.cz.


Na co se používá svařování tigem?

0
Jedna z nejzákladnějších metod svařování se řadí mezi metody, které používají profesionální i hobby svářeči. Svařování tigem...

Bytové trendy 2022: jak zařídit svou domácnost v příštím roce?

0
Plánujete zařizovat svou domácnost? Nenechte se unášet aktuálními trendy, ale raději dejte zelenou tomu, co se bude...

Oslavte s námi MDŽ

0
Ty, které nás inspirovaly a posunuli dál, ke kterým si běžíme po radu či po útěchu. Věříme,...