Jaká je budoucnost tabáku?

Post date:

Author:

Category:

Uplynulé dva roky zahýbaly s našimi životy téměř ve všech jeho oblastech. Přestože běžně mluvíme především o negativních aspektech, toto společenské zemětřesení paradoxně zapříčinilo i nespočet pozitivních změn, které si však mnohdy neuvědomujeme. Sled předešlých událostí nám totiž opět připomněl, jaké životní kvality by na našem žebříčku priorit měly držet vedoucí pozice, a že základním stavebním kamenem veškerých našich úspěchů je především zdraví.

Sportem ku zdraví!

Začali jsme se tak mnohem více zajímat o kvalitu našeho životního stylu. Trendy jako vegetariánství, veganství a další alternativní způsoby stravování, které byly dříve spíše odsuzovány, se staly běžnou součástí života, na což kromě restaurací velice rychle přistoupily i obchodní řetězce. Sport vzali na milost i jeho zapřisáhlí odpůrci a v jeden moment se zdálo, jakoby se celý náš stát proměnil v zemi plnou běžců a turistických nadšenců. Po vzoru Wima Hofa jsme se vrhali do ledové vody. Zkrátka komu uniklo otužování, jakoby vlastně ani nebyl. Snaha žít o něco zodpovědněji vůči našemu zdraví se tak stala součástí jakéhosi příjemného mainstreamu. Rozhodně to však neznamená, že jsme se rozhodli vzdát našich o poznání méně zdravých, požitků a žít pouze asketické životy mnichů.

Rovnováha duše a těla

Naopak naše oblíbené rituály jako je pití kávy, vychutnávání čokolády či povalování se na gauči také nabyly na významu, a to především v rovině duševní rovnováhy, kterou bylo a stále je, velmi náročné si udržet. Pro každého tak prostředek duševní pohody představuje něco jiného. Pro někoho představuje nejlepší způsob odreagování seriálový maraton, jiný se pustí do pečení nových receptů a někdo si zkrátka jen rád vychutná oblíbený tabákový výrobek. Právě poslední zmíněná záliba však může neúprosně podkopávat nohy veškerému našemu snažení o zdravější životní styl. Je však ale třeba se ho nekompromisně vzdát?

Kdo chce, hledá způsob…

Dnes už rozhodně není třeba se se svou zálibou nadobro rozloučit. Ani tabákový průmysl totiž nezaspal dobu a jeho producenti si uvědomili potřebu se muset přizpůsobit budoucnosti a vývoji. Začali tak do světa chrlit nespočet alternativ, které reagují na požadavky zákazníka, kterému zdraví není lhostejné. Klasické výrobky proto začaly být postupně vytlačovány alternativami, které produkují menší množství škodlivých látek. Oblibu si získal například Pulze, zařízení zahřívající tabák. Díky moderní technologii, která proces hoření nahradila zahříváním se během jeho užívání do těla nevstřebávají škodlivé látky jako

· dehet,

· oxid uhelnatý.

Díky tomu se tak snižuje celková škodlivost až o 80 procent. Pulze rovněž nezpůsobuje další řadu nežádoucích efektů, které jsou běžně spojovány s užíváním klasických výrobků. Můžete tak dát s radostí vale:

· Žlutým zubům

· Zápachu z oblečení

· Zbarveným nehtům

Díky technologiím, které usilují o co nejpřirozenější nalezení rovnováhy mezi méně škodlivými alternativami a zachováním všech požadavků běžného uživatele, si tabák pravděpodobně bude ještě hezkou řadu let držet svou pevnou základnu nadšenců.

Autor: Elena Gotfried

Bytové trendy 2022: jak zařídit svou domácnost v příštím roce?

0
Plánujete zařizovat svou domácnost? Nenechte se unášet aktuálními trendy, ale raději dejte zelenou tomu, co se bude...

Viete ako vznikajú vrásky a ako sa dajú odstrániť?

0
Vrásky sú v živote úplne bežné, patrí to k procesu starnutia. Nie je možné starnutie zastaviť. A...

Správnou volbou otevírání dveří pro zvětšení prostoru

0
Až třetina domácností v České republice je menší než 50 metrů čtverečních. Debaty o nedostatku místa jsou tak...