Kočka jako symbol znovuzrození aneb nejen o devíti životech

Post date:

Author:

Category:

O kočkách se traduje, že mají devět životů. Lidová pověra má racionální základ, tato stvoření jsou totiž mimořádně pružná a jsou schopna bez následků přečkat i situace vyhlížející mimořádně nebezpečně. 

Určitě i vy sami jste někdy viděli mazlíčka nebojácně balancujícího například na okenním parapetu v několikátém poschodí.

Není tak divu, že lidstvo tato pozoruhodná schopnost uchvátila a kočka začala být vnímána dokonce jako symbol znovuzrození a vzkříšení.

Mnozí také věří, že část ze své tajuplné síly umí chlupaté krásky předat i lidem. Proto jsou kočky vnímány i jako ochránkyně a věří se, že nám mohou přinést štěstí.

Ostatně s lidmi sdílejí příbytky už několik tisíc let. Konkrétně se první divoké šelmy začaly domestikovat kolem roku 8000 př. n. l. A lidstvo si tak začalo intenzivně všímat jejich chování.

Není tak divu, že za tu dobu se z koček staly nejen věrné průvodkyně člověka, ale i mnohovrstevnaté symboly. Pojďte s námi odkrýt jejich tajemství.

Zajímají Vás také věci mezi nebem a zemí? Pak Vás zveme na náš blog, kde o těchto věcech píšeme zajímavé články. Například úvahu o  ezoterice či o stromu života.

Jak se ideálně půjčuje?

0
Jenom málokdo se může pochlubit tím, že nikdy nepotřeboval víc peněz, než kolik jich měl. A i...

Jak vypadá emocionální nevěra

0
Co je horší - fyzická nebo psychická nevěra? Co je větší zrada, pokud se s někým vyspíte...

Sáhněte po přípravcích s vitamínem C! Víme, co dokáží s pokožkou?

0
O tom, jaké má vitamín C blahodárné účinky nejen na náš organismus, ale i na pokožku, jste...