Kočka jako symbol znovuzrození aneb nejen o devíti životech

Post date:

Author:

Category:

O kočkách se traduje, že mají devět životů. Lidová pověra má racionální základ, tato stvoření jsou totiž mimořádně pružná a jsou schopna bez následků přečkat i situace vyhlížející mimořádně nebezpečně. 

Určitě i vy sami jste někdy viděli mazlíčka nebojácně balancujícího například na okenním parapetu v několikátém poschodí.

Není tak divu, že lidstvo tato pozoruhodná schopnost uchvátila a kočka začala být vnímána dokonce jako symbol znovuzrození a vzkříšení.

Mnozí také věří, že část ze své tajuplné síly umí chlupaté krásky předat i lidem. Proto jsou kočky vnímány i jako ochránkyně a věří se, že nám mohou přinést štěstí.

Ostatně s lidmi sdílejí příbytky už několik tisíc let. Konkrétně se první divoké šelmy začaly domestikovat kolem roku 8000 př. n. l. A lidstvo si tak začalo intenzivně všímat jejich chování.

Není tak divu, že za tu dobu se z koček staly nejen věrné průvodkyně člověka, ale i mnohovrstevnaté symboly. Pojďte s námi odkrýt jejich tajemství.

Zajímají Vás také věci mezi nebem a zemí? Pak Vás zveme na náš blog, kde o těchto věcech píšeme zajímavé články. Například úvahu o  ezoterice či o stromu života.

Jaké styly bydlení se letos dostanou do popředí?

0
Přemýšlíte nad tím, že se pustíte do renovace vašeho interiéru? Investovat do prvků minimalismu se zrovna nevyplácí,...

Sedací vak – originální kus nábytku, který se hodí do každé domácnosti

0
Zapomeňte na klasické židle a křesla, je čas na změnu. Nyní se podíváme na velmi ojedinělý předmět...

Komínové systémy dovedou uspořit finance za energie

0
Nejenom nová topná soustava, ale celé komínové systémy jsou důležitým bodem, který při správném provedení dokáže hodně...