Limitované tenisky za desítky i stovky tisíc korun? Pro zkušené sběratele opravdový klenot!

Post date:

Author:

Category:

Blížíme se ke konci minulého tisíciletí a v zámoří se začíná stále více objevovat nový trend. Tento trend se celkově točí kolem jedné specifické sběratelské skupiny. A to jsou sběratelé tenisek. Pro někoho by se mohlo jednat o mírně výstřední záležitost, ale brzy pochopíte, proč jsou milovníci tenisek tak moc nadšení do svých sbírek.

Jednotliví výrobci získávali v průběhu let velký vliv a s tím se začaly ukazovat i přísně limitované edice, které většinou byly motivovány různými celebritami. A takové dnes mají největší hodnotu.

Ikonické kousky pro celý svět

Některé tenisky se přitom staly nejen oblíbenými ve své době, ale doslova se z nich staly i ikonické modely celkově. dnes se takových modelů na světě nachází stovky a celkově se bavíme o několika mála značkách a konkrétních sériích. V tomto ohledu jsou bezkonkurenčně nejznámější kategorií limitované tenisky Air-Jordan. Jejich cena se pohybuje v desítkách tisíc korun dokonce i pokud se bavíme o současných modelech.

Největší sbírka na světě za miliony!

V zámoří se někteří sběratelé dostali do opravdu extrémních hodnot. Typickým příkladem může být sběratel, který se proslavil přímo ve známém seriálu „Pawn Stars“. Zde se totiž rozhodl prodat jako celek svoji gigantickou sbírku, kterou tvořily limitované tenisky těch nejlepších a nejdražších modelů. A nejspíš vás nepřekvapí, že celá ohromná sbírka nakonec nebyla přijata, protože se její cena pohybovala v přepočtu ve vysokých milionech korun.

Největší cena? Nenošené i s krabicí!

Představte si, že do sbírky minerálů začleníte naprosto dokonalý krystal. Přesně tomu odpovídá moment, kdy byste do podobné sbírky přidali nenošené limitované tenisky včetně originální krabice jako takové. Nejčastějším úkazem jsou limitované tenisky Nike, které se takhle jednou za čas na trhu ukáží. Díky velké známosti tohoto typu sběratelství i série jako takové se ale rozhodně nestane, že se klenot dostane na trh za příjemných cen. Většinou jde opravdu o velice drahé aukce, které končí velkým soubojem nadšených sběratelů limitovaných tenisek.

Chvála a úspěchy, aneb čím je adekvátní se pochlubit, pokud se ucházíte o práci?

0
Umět se pochválit je pochopitelně velice důležité, ale zároveň byste měli myslet na to, že ne každý...

Proč dělat IT audit?

0
Chcete být lepší než vaše konkurence? Chcete minimalizovat riziko kybernetických útoků? Firemní IT systémy jsou zranitelné a...

Malířské umění 20. let

0
19. století přineslo rozmach impresionismu a malířské umění se pěstovalo především ve francouzské Provence. Začátek 20. století...