Víte, kde končí předváděcí modely počítačů? 

Post date:

Author:

Category:

Showroomy prodejců výpočetní techniky jsou plné nablýskaných počítačů vyšších výkonnostních tříd. Zákazníkům mají prezentovat to nejlepší, co na trhu je, a motivovat je k nákupu. Napadlo vás ale někdy, co se s vystavenou technikou děje poté, co je nahrazena jinými a novějšími modely?

Další osud předváděcích počítačů

Počítače, které si odbydou svoji chvilku slávy coby vystavené, již samozřejmě nejdou do standardního prodeje. Stejně tak to ale neznamená, že by snad tyto stroje zamířily na skládku. Byla by to koneckonců věčná škoda, neboť se většinou jedná o modely vyšších kategorií, které mají stále hodně co nabídnout, a i v době, kdy jsou ze showroomů stahovány, patří stále ke špičce.

Pro všechny ty, kdo chtějí nakupovat skutečnou kvalitu za příjemnou cenu, je to skvělá zpráva. Předváděcí počítače většinou totiž míří do prodeje jakožto tzv. repasované počítače.

Jedná se o plně funkční, zánovní výpočetní techniku povětšinou spadající do vyšších výkonnostních tříd, která již byla v omezené míře používána (typicky právě jako předváděcí, v rámci prvotních fází leasingu apod.), avšak má stále vlastnosti nového počítače.

Repasované počítače jsou velmi zajímavou možností, jak ušetřit, neboť jsou nabízeny za výrazně sníženou cenu v porovnání s nový strojem. Nezřídka je možné sehnat repasovaný počítač, který výkonově odpovídá novému, avšak za poloviční cenu.

Vlastnosti repasovaných počítačů

Výpočetní technika, která jde do prodeje s označením repasovaná je vždy pečlivě zkontrolovaná a veškerý hardware i software je vyčištěný, uvedený do původního nastavení a pečlivě otestovaný.

Ve chvíli, kdy si zákazník takový stroj koupí, získá stroj se stejnými vlastnostmi jako mají nové počítače s podstatně vyšší cenou. U repasovaných počítačů je přitom standardně poskytována záruka v délce trvání 12 měsíců.

Nabídka repasovaných počítačů je přitom dostatečně široká, aby si každý zákazník vybral ten, který bude nejlépe naplňovat jeho požadavky a potřeby. Jako repasované se prodávají počítače herní, profesionální, ale i kancelářské, grafické apod.

I proto si repasované počítače zdaleka nepořizují jen fyzické osoby pro domácí použití, ale sahají po nich i firmy nebo státní instituce.

Na co si dát pozor při koupi repasovaného počítače?

Při nákupu repasované výpočetní techniky je třeba ověřit si, zda je počítač skutečně prodáván se zárukou a také to, na co všechno se vztahuje. Např. v případě mobilních telefonů nebo tabletů bývá totiž ze záruky vyjmuta baterie. U repasovaných počítačů nic takového většinou nehrozí, za ujištění se ale zákazník samozřejmě nic nedá.

Počítač také vždy zkontrolujte. Repasovaný stroj by měl vykazovat maximálně drobné doklady běžného používání, tj. velmi tenké oděrky apod. Jakékoliv větší poškození značí, že s počítačem nebylo zacházeno v rukavičkách a může naznačovat, že ani „uvnitř krabice“ nemusí být vše v pořádku.

Pokud však žádný problém neobjevíte a budete mít možnost ke koupi kvalitní repasované techniky, neváhejte. Úspora peněz může být značná a pokud budete trvat na nové stroji, buď zaplatíte výrazně více, anebo za stejné peníze pořídíte nový, avšak slabší a méně výkonný. Repasované počítače jsou skutečně skvělou volbou“.

HP EliteBook 840 G3

0
Čtrnáctipalcový notebook z takzvané business modelové řady EliteBook toho přináší více než dost. Pojďme si o něm...

Kdo chce zažít romantiku, vyzkouší let balonem

0
Někteří tvrdí, že nejkrásnější pohled na svět je z koňského hřbetu. To ale neměli možnost vyzkoušet si pohled z výšky. Neokusili...

Automaticky vytvořený koncept

0
V České republice staví každoročně spousta jednotlivců i firem nové nemovitosti. Stejně tak je mnoho domů rekonstruováno, kdy...