Malaga – město zalité španělským sluncem

Post date:

Author:

Category:

Město Malaga, vstupní brána do jižního Španělska a na pobřeží Costa del Sol, rodiště Pabla Picassa a jedno z nejteplejších podnebí v Evropě. Malaga je právem jednou z nejžhavějších kulturních, gastronomických a rekreačních destinací ve Španělsku. Horkou náruč otevírá v každém ročním období.

Kam na dovolenou k moři, když ve střední Evropě zima pomalu klepe na dveře? Pro zámožnější turisty je jistě velkým lákadlem Katar dovolená, pro obdivovatele květin je skvělou volbou věčně kvetoucí Madeira. A pro milovníky horkokrevné Andalusie rozdně stojí za to Malaga, dovolená v náruči hřejivého slunce a španělských rytmů.  

Barevné město plné překvapení 

Pestrá směsice maurských, renesančních a modernistických kulturních památek, pulzující uličky starého města i originální čtvrť SOHO, ve které zanechali svou stopu nejvýznamnější světoví umělci street art. 

Supermoderní přístav Muelle Uno s michelinskými restauracemi, koktejlovými bary a módními butiky a ne méně než 15 pláží se zlatým pískem. To je Malaga a to všechno dohromady vytváří vynikající destinaci pro neopakovatelnou dovolenou.  

Historie a současnost Malagy

Andaluská Malaga patří mezi nejstarší města světa, její počátky sahají až do roku 770 př. n. l. Původně fénická osada, nazývaná Malaka byla v průběhu staletí obsazena Kartaginci, Římany a arabskými Maury, a to až do roku 1487, kdy ji dobyli křesťané. 

V tomto zářivém středomořském městě žije více než 600 000 „Malagueños“ a v posledních letech si město oblíbili i zahraniční turisté. Mladí lidé z celého světa přijíždějí do Malagy, aby se naučili španělsky, a mnozí se rozhodnou ve městě zůstat a žít. V současnosti je Malaga tavicím kotlem národností, a přesto si stále zachovává svou bohatou andaluskou kulturu.

Nejkrásnější místa Malagy

Malaga oplývá kulturními a historickými zajímavostmi. Za každým rohu najdete něco, co stojí za to prozkoumat. Milovníci historie si přijdou na své uvnitř starobylých hradeb města, které ukrývají řadu významných historických budov.

Ikonou Malagy je Alcazaba, maurská pevnost stojící vysoko na kopci. Výhled ze starobylé pevnosti na celé město a Středozemní moře patří k nezapomenutelným zážitkům.

Maurskou minulost Malagy připomíná i Gibralfaro Castle – dolní pevnost a královská rezidence spojená s Alcazabou. Dominantní postavení v srdci starého města má malagská renesanční katedrála.

Malaga byla vždy velmi hrdá na své umělecké dědictví. Město, které je rodištěm Pabla Picassa, má tři hlavní umělecké prostory: Picassovo muzeum, Thyssenovo muzeum a CAC – Centrum současného umění. Umělecká scéna ve městě stále vzkvétá, což je patrné i ve čtvrti SOHO, kde dochází doslova k explozi street artu.

Nejlepší středomořské tapas

Malaga je nejen kulturní perlou, ale také jednou z nejvýznamnějších gastronomických destinací ve Španělsku. Od skromných tapas až po restaurace s michelinskou hvězdou. 

Vyhlášené tapas bary patří k nejlepším ve Španělsku a nabízejí opravdové lahůdky středomořské kuchyně. Spolu s rozvíjející se gastronomickou scénou se v Malaze rozvíjí i vinařská tradice, která sahá až do dob Féničanů.

Frézka na dřevo. Jak vybrat ten pravý druh pro vaši potřebu?

0
Frézování dřeva je jednou z nejčastějších operací při zpracování dřeva. Díky moderním technologiím a materiálům jsou nyní...

7 nejlepších potravin pro zdravé oči

0
Stárnutí zraku do značné míry závisí na životosprávy. Co třeba jíst, abyste dlouho dobře viděli? Pro zdravé oči...

Dezinfekční prostředek Virkon S společnosti LANXESS dokáže zneškodnit virus slintavky a kulhavky za pouhých 30 sekund

0
Rychlá desinfekce při rychlosti ředění 1:200 při teplotě 4 ˚C s 1% FBS Britské ministerstvo DEFRA dezinfekci schválilo...