Mlsejte zdravě: tyto pochutiny zaženou vaši chuť na sladké!

Post date:

Author:

Category:

Láska ke sladkým dobrotám nás provází už od malička. Aby ne, nasládlá chuť mateřského mléka v nás vypěstuje návyk na tyto pochutiny už v prvních minutách našeho života

Avšak běžné sladkosti, které jsou běžně prodejné v obchodech, se bohužel pojí s řadou nemocí. Přitom je snadno nahradíte zdravějšími náhražkami.

Po sladkém často saháme, když nás přepadne stres či úzkost. Kromě emocí ale v neodolatelné chuti na sladké hraje roli civilizace. Na rozdíl od kyselosti, která značí zkaženou potravu, nebo hořkosti, kterou si spojujeme s jedem, sladkost považujeme za bezpečnou chuť. I proto nás tolik přitahuje.

Není cukr jako cukr

Za sladkou chuť potravin mohou cukry, nebo lépe řečeno sacharidy, které obecně dělíme na přírodní a umělé. Zatímco ty přírodní naše tělo vítá a snadno si s nimi poradí, umělé sacharidy vytvořené v laboratorních podmínkách pro něj znamenají problém.

Umělé sacharidy jsou spojené s obezitou a obávanou cukrovkou 2. typu. Na rozdíl od přírodních cukrů tento typ sacharidu způsobuje extrémně rychlý nárůst hladiny cukru (glykémie) v krvi, po které však následuje stejně rychlý pokles. Tím dochází k pocitu hladu a dalšímu bažení po sladkostech.

Nezdravé cukry nahradíte sušeným ovocem

Jestliže při chuti na sladké saháte po nezdravých tyčinkách nebo čokoládě, máme pro vás řešení. Existuje řada zdravých alternativ, kterými zaženete chuť na sladké a přitom vašemu organismu neuškodíte, nebo dokonce pomůžete.

Nezdravé pochutiny nahraďte sušeným ovocem. Velmi vhodné jsou například sušené švestky nebo hrozinky. Oba druhy ovoce obsahují vysoké množství přírodních cukrů a spolehlivě zaženou vaše chutě. Pomáhá také smoothie a müsli tyčinky s velkým podílem ovesných vloček. 

Objevte bonbony s překvapením

Velmi populární jsou i zdravé bonbony. Mezi ty patří u nás kultovní Hašlerky, které obsahují bylinný extrakt z meduňky a jitrocele. Díky kombinaci bylinek a síly mentolu tak Hašlerky patří k velmi oblíbeným domácím medikamentům pro léčbu kašle a ucpaných dýchacích cest.

Na stejné vlně se nesou i další druhy bonbonů. Na trhu najdete želé bonbony obsahující kanabinoid CBD. Ten působí pozitivně na nervovou soustavu, lépe po něm spíte a má celou řadu dalších pozitivních účinků. Vše doplňují přírodní sacharidy, se kterými opět zaženete chuť na sladké. Koupíte je zde od firmy Cibdol.

Chuti na sladké se dá vyhnout

Touhou po tyčince vám tělo říká, že má nízkou hladinu cukru v krvi. V takovém případě se ozývají receptory a vaše tělo si žádá rychlé cukry. Těmto cukrovým náletům se ale snadno vyhnete dodržováním stabilního stravovacího režimu. Jezte pravidelně a případné chutě zažeňte ovocem nebo zdravým bonbonem.

Pro hráče je oblíbené členství Xbox Game Pass Ultimate

0
Jak trávíte volný čas? Snažíte se sportovat, nebo se raději přemístíte do světa plného nástrah, akce a...

Na co se používá svařování tigem?

0
Jedna z nejzákladnějších metod svařování se řadí mezi metody, které používají profesionální i hobby svářeči. Svařování tigem...

Byty na Vackově: Spojení moderního bydlení a městského pohodlí

0
Pořídit nové bydlení je počin, který některým působí radost, pro většinu je ale velkou starostí. Už jen...