Moderní pokojík a ložnice

Post date:

Author:

Category:

Pro naše ratolesti bychom udělali cokoliv, je proto důležité, aby se ve svém pokojíku cítily spokojeně. Je především dobré dbát na jejich bezpečnost a pohodlí. Pořídit můžete nepřeberné množství nábytku, který bude nejen praktický, ale také bezpečný. Zároveň je nutné, aby si rodiče vytvořili svou oázu klidu, kam se budou každý večer těšit. Vypsali jsme pro vás možnosti, jak si takové útulné místnosti vytvořit.

více v článku...

Spaní jako základ

Spánek je pro každého člověka životně důležitý, ale pro malé děti obzvlášť. Proto je důležité mu věnovat velkou pozornost. Co se týče typu postele, je čistě na vás, jakou zvolíte. Oblíbeným trendem jsou domečkové postele, které zaujmou především svým designem, ale také příjemně zútulní interiér. Velký důraz je nutné klást na výběr matrace. Všeobecně se doporučují spíše tvrdší matrace (na stupnici od 1 – 7, volte tvrdost 4 – 5), ideálně z přírodních materiálů. Je důležité, aby matrace respektovala věk a váhu dítěte, anatomický tvar jeho páteře, ale také aby odváděla vlhkost a dobře se udržovala. Preventivně můžete pořídit antialergický polštář a přikrývku. To samé platí i pro dospělé, ti si mohou vybrat například čalouněnou postel, která perfektně zútulní interiér. Praktickým pomocníkem bude úložný prostor, kterého není nikdy dost.

Úložný prostor

Všeobecně nejoblíbenější úložný prostor je šatní skříň. Dostupné jsou v různých barevných variantách, dekorech dřeva, ale i šířkách či výškách. Vybírejte dle prostorových možností. Zvolit můžete s klasickým zavíráním nebo s posuvnými dveřmi, které budou velice praktické, co se ušetření místa týče. Co takhle zvolit zrcadlové dveře? Prostor tím opticky zvětšíte a můžete tak kontrolovat každé ráno svůj outfit.

Doplňky

Do dětského pokoje můžete pořídit úložnou truhlu na hračky, která splní nejen praktický účel, ale bude skvělým designovým kouskem. Police na zeď na oblíbené knihy je nezbytnou součástí každého pokoje. Dekorační polštářky podtrhnou design domečkové postele. Do ložnice televize nepatří, pokud tedy neusínáte u oblíbeného filmu či seriálu. Zkuste tak televizi nechat jen v obývacím pokoji. Televizní stolekzkustevyužít jako designový kousek nábytku, na který dáte například vonnou svíčku či zelené květiny pro dotvoření oné oázy klidu. V ložnici můžete použít i závěsy na okna, které perfektně zútulní interiér.

Víno v bag in box chutnalo všem

0
Víno v bag in box na které narazil čistě náhodou můj manžel při brouzdání na stránkách svého oblíbeného...

HHC, CBD a CBG: Jaký je mezi nimi rozdíl?

0
Ve světě konopí se často mluví o kanabinoidech, jako jsou THC a CBD. Tyto látky jsou již...

Automaticky vytvořený koncept

0
V České republice staví každoročně spousta jednotlivců i firem nové nemovitosti. Stejně tak je mnoho domů rekonstruováno, kdy...