Post date:

Author:

Category:

Krásné, přirozené a zdravě lesklé vlasy – to je sen každé ženy. Aby naše koruna krásy zazářila zdravím, nepotřebujeme žádné náročné či umělé zásahy. Právě naopak. Stačí se jen zamyslet nad svým životním stylem a sáhnout po tom, co nám nabízí příroda.

  1. Krása vlasů začíná na talíři. Vlasová pokožka a folikuly získávají živiny v první řadě ze stravy, až potom následuje vlasová péče. Dnes je názorů na správnou výživu opravdu hodně, v jednom se však zřejmě všechny shodují – tělu třeba dopřát dostatek čerstvého ovoce a zeleniny, které je zdrojem vitamínů a minerálů prospěšných i pro růst vlasů. Chcete vlasům dopřát ještě extra výživu zevnitř, zaměřte se na zvýšený příjem olejovitých ryb, lněných semínek, vlašských ořechů, tmavé listové zeleniny, vajec a bílkovin z kvalitního tmavého masa a luštěnin.
  2. Vyhýbejte se stresu. Pokud na vás všechno doslova “padá”, projeví se to i na vlasech. Stres ovlivňuje mnohé oblasti našeho zdraví, mimo jiné narušuje naši hormonální rovnováhu a ta má na zdraví vlasů přímý vliv. V dnešním světě se stresu vyhneme asi jen těžko, a tak je důležité hledat způsoby, jak se s ním lépe vypořádat. Někdy stačí vyměnit sledování televize za hodinu spánku navíc, nebo jen vzít pero a papír a uklidit si v prioritách. Osvědčeným receptem je rozhýbat si tělo aktivitou, která vyplaví endorfiny nebo vás naopak uklidní – například 20 minut jógy či relax s aromalampou a vonnými oleji.
  3. Sáhněte po kvalitních olejích. Kvalitní přírodní oleje vlasům pomáhají při užívání zevnitř, velmi však prospívá i aplikace různých typů olejů přímo na vlasy. Zábal z kokosového oleje je například mimořádně účinný při suchých vlasech i štípaných konečcích. Výborné účinky má i olivový olej, masáž s nahřátým olejem a následný zábal pomůže podpořit růst vlasů a jejich přirozený lesk. Masáž a zábaly si můžete dopřát i s jojobovým, mandlovým nebo arganovým olejem. Tyto jsou o něco těžší, můžete je aplikovat například jen na roztřepené konečky po umytí.
  4. Podívejte se do kuchyně. Kromě zdravé výživy v ní můžete najít také mnoho přírodních prostředků na zlepšení kvality vlasů. Maska z vaječného žloutku vlasy krásně vyživí a změkčí, vaječný bílek je zase vhodný na mytí vlasů. Výborným prostředkem na vlasy je i med, který dokáže zklidnit podrážděnou vlasovou pokožku. Aplikovat se může například po smíchání s jogurtem nebo olivovým olejem. Vyzkoušet můžete i peeling vlasové pokožky hrubozrnnou mořskou solí nebo vlasy umývat čajem z heřmánku, který jim dodá nádherný lesk.
  5. Každodenní péče z přírody. Olejové zábaly, bylinkové či jiné kúry si zřejmě nedopřejeme každý den, někdy může být náročné najít si čas na speciální péči i jednou týdně. Chcete vlasům dopřát přirozenou péči s účinnými látkami z přírody denně, zvolte si vlasovou kosmetiku, která obsahuje převážně přírodní ingredience a účinné látky. Díky tomu tak dostanou vaše vlasy olejový, medový či kokosový zábal doslova při každém mytí.
    Vyzkoušejte super přírodní péče Hair Food od Garnier, která obsahuje 98% přírodních ingrediencí ve variantě s makadamových olejem pro nepoddajné vlasy, výtažkem z goji pro barvené vlasy, papájou pro poškozené vlasy a banánem pro suché vlasy. Nejenže dodá vaší hřívě podmanivou vůni a účinnou péči, ale navíc ji můžete použít hned pěti způsoby: jako péče před šamponováním, balzám, masku nebo bezoplachovou péči. Záleží na způsobu použití a délce působení.

INSTAGRAM

Viděl jsem vše shora

0
Když by někdo řekl, že se na vše dívá svrchu, patrně bychom si o dotyčném neudělali...

LANXESS přináší nákladově výhodné řešení pro výrobu klapek palivových nádrží

0
Klapka palivové nádrže nového automobilu Škoda Scala je vyrobena z Pocan 5221XF od společnosti LANXESS zabývající...

Pro zdravý spánek je důležitá matrace. Umíte ji správně vybrat?

0
Spánek dodává našemu tělu tolik potřebnou energii. Abychom si mohli dobít baterky naplno, potřebujeme spát...

Problémy mohou potkat každého

Je nesčíslné množství způsobů, jak se dostat do finančních problémů. Určitě byste jich i vy sami dokázali uvést přinejmenším několik, a proto...

Jak se ideálně půjčuje?

Jenom málokdo se může pochlubit tím, že nikdy nepotřeboval víc peněz, než kolik jich měl. A i někomu takovému hrozí, že se...

Někdy to bez půjčky nejde

Jak jenom by si někteří z nás přáli vycházet se svými příjmy bez problémů! A jak jenom těžce tito nesou, pokud se jim...