Přirozená krása na dosah

Post date:

Author:

Category:

Krásné, přirozené a zdravě lesklé vlasy – to je sen každé ženy. Aby naše koruna krásy zazářila zdravím, nepotřebujeme žádné náročné či umělé zásahy. Právě naopak. Stačí se jen zamyslet nad svým životním stylem a sáhnout po tom, co nám nabízí příroda.

  1. Krása vlasů začíná na talíři. Vlasová pokožka a folikuly získávají živiny v první řadě ze stravy, až potom následuje vlasová péče. Dnes je názorů na správnou výživu opravdu hodně, v jednom se však zřejmě všechny shodují – tělu třeba dopřát dostatek čerstvého ovoce a zeleniny, které je zdrojem vitamínů a minerálů prospěšných i pro růst vlasů. Chcete vlasům dopřát ještě extra výživu zevnitř, zaměřte se na zvýšený příjem olejovitých ryb, lněných semínek, vlašských ořechů, tmavé listové zeleniny, vajec a bílkovin z kvalitního tmavého masa a luštěnin.
  2. Vyhýbejte se stresu. Pokud na vás všechno doslova „padá“, projeví se to i na vlasech. Stres ovlivňuje mnohé oblasti našeho zdraví, mimo jiné narušuje naši hormonální rovnováhu a ta má na zdraví vlasů přímý vliv. V dnešním světě se stresu vyhneme asi jen těžko, a tak je důležité hledat způsoby, jak se s ním lépe vypořádat. Někdy stačí vyměnit sledování televize za hodinu spánku navíc, nebo jen vzít pero a papír a uklidit si v prioritách. Osvědčeným receptem je rozhýbat si tělo aktivitou, která vyplaví endorfiny nebo vás naopak uklidní – například 20 minut jógy či relax s aromalampou a vonnými oleji.
  3. Sáhněte po kvalitních olejích. Kvalitní přírodní oleje vlasům pomáhají při užívání zevnitř, velmi však prospívá i aplikace různých typů olejů přímo na vlasy. Zábal z kokosového oleje je například mimořádně účinný při suchých vlasech i štípaných konečcích. Výborné účinky má i olivový olej, masáž s nahřátým olejem a následný zábal pomůže podpořit růst vlasů a jejich přirozený lesk. Masáž a zábaly si můžete dopřát i s jojobovým, mandlovým nebo arganovým olejem. Tyto jsou o něco těžší, můžete je aplikovat například jen na roztřepené konečky po umytí.
  4. Podívejte se do kuchyně. Kromě zdravé výživy v ní můžete najít také mnoho přírodních prostředků na zlepšení kvality vlasů. Maska z vaječného žloutku vlasy krásně vyživí a změkčí, vaječný bílek je zase vhodný na mytí vlasů. Výborným prostředkem na vlasy je i med, který dokáže zklidnit podrážděnou vlasovou pokožku. Aplikovat se může například po smíchání s jogurtem nebo olivovým olejem. Vyzkoušet můžete i peeling vlasové pokožky hrubozrnnou mořskou solí nebo vlasy umývat čajem z heřmánku, který jim dodá nádherný lesk.
  5. Každodenní péče z přírody. Olejové zábaly, bylinkové či jiné kúry si zřejmě nedopřejeme každý den, někdy může být náročné najít si čas na speciální péči i jednou týdně. Chcete vlasům dopřát přirozenou péči s účinnými látkami z přírody denně, zvolte si vlasovou kosmetiku, která obsahuje převážně přírodní ingredience a účinné látky. Díky tomu tak dostanou vaše vlasy olejový, medový či kokosový zábal doslova při každém mytí.
    Vyzkoušejte super přírodní péče Hair Food od Garnier, která obsahuje 98% přírodních ingrediencí ve variantě s makadamových olejem pro nepoddajné vlasy, výtažkem z goji pro barvené vlasy, papájou pro poškozené vlasy a banánem pro suché vlasy. Nejenže dodá vaší hřívě podmanivou vůni a účinnou péči, ale navíc ji můžete použít hned pěti způsoby: jako péče před šamponováním, balzám, masku nebo bezoplachovou péči. Záleží na způsobu použití a délce působení.

Proč je brusivo nepostradatelnou pomůckou při práci s kovem či dřevem?

0
Nezáleží na tom, zdali vytváříte zábradlí, ploty, konstrukce do větrných elektráren, židle, dveře nebo třeba stoly, úspěšné...

Výhody a nevýhody jídelních stolů z masivu

0
Jídelní stůl je jedním z nejdůležitějších kusů nábytku v domácnosti, u kterého se s rodinou dobře najíte....

Novinky v internetových vyhledávačích

0
V letošním roce se očekává další výrazný posun v oblasti SEO služeb. S rozvojem technologií a algoritmů...