S dobrým kolem je možné dojet kamkoliv

Post date:

Author:

Category:

Jízdní kola patří mezi nejoblíbenější dopravní prostředky vůbec. Nejenže s jejich pomocí můžeme zdolávat i docela dlouhé vzdálenosti, ale také se s nimi skvěle hubne a zároveň posiluje hlavně dolní část těla.

Ne každý bicykl však dokáže nabídnout stejné možnosti. Vybírat lze z mnoha typů, které se od sebe odlišují nejen svou stavbou a odpružením, ale obvykle i typem a šířkou plášťů.

více v článku...

Horská kola

Po horských průsmycích se už dávno neprohánějí pouze kamzíci, ale občas se tam zatoulají i někteří cyklisté. Bez dopovídajícího vybavení by však v takto složitém terénu neměli šanci.

Z toho důvodu se vyrábějí speciální horská kola s kvalitním odpružením a širokými plášti, se kterými je zdolávání různých terénních překážek mnohem jednodušší než s jiným typem bicyklů.

Mezi typické zástupce horských kol je možné řadit i stroje GT Agressor. Ty jsou velice oblíbené pro svou vysokou kvalitu, ovšem zároveň nestojí raketu. Proto si je běžně kupují i lidé se standardními příjmy.

Gravel

Kola typu gravel jsou určena hlavně pro jedince, kteří se pohybují spíše po silnicích, avšak jednou za čas jsou nuceni zdolat obtížnější terén. V podstatě se jedná o jakousi kombinaci silničních a horských bicyklů. Stejně jako silničky mají delší kostru, avšak navíc jsou vybavena silnějšími plášti.

I v tomto odvětví je běžné narazit na kola GT, konkrétně na řadu GT Grade. Tento typ kol je dělaný jak pro rychlejší jízdu na rovince, tak i pro zdolávání mírnější nerovností.

Městská kola

Pro pouhopouhé pojíždění po městě není nutné kupovat nic extra. Samozřejmě, že i ve větší aglomeraci by horské či silniční bicykly obstály, ovšem jejich potenciál se zde plně nerozvine.

Pro tento druh prostředí existují městská kola, jež jsou nejen pohodlná, avšak zároveň umožňují i díky nainstalovanému nosiči převážet menší zavazadla, třeba nákupní tašky.

LANXESS přináší nákladově výhodné řešení pro výrobu klapek palivových nádrží

0
Klapka palivové nádrže nového automobilu Škoda Scala je vyrobena z Pocan 5221XF od společnosti LANXESS zabývající se vývojem speciálních...

Ubytování v luxusním hotelu v Praze

0
Už se těšíte na návštěvu Prahy? Nezapomeňte, že dojem z vaší návštěvy výrazně ovlivní také volba ubytování. Luxusní...

Komínové systémy dovedou uspořit finance za energie

0
Nejenom nová topná soustava, ale celé komínové systémy jsou důležitým bodem, který při správném provedení dokáže hodně...