Víte, jaké zdravotní benefity přináší kvalitní relax?

Post date:

Author:

Category:

Dnešní doba je čím dál tím uspěchanější. Každou chvilku se za něčím ženeme, neustále nám vyzvání telefon a čas na sebe sama a plnohodnotné odpočívání už nezbývá. Ale víte, že správný odpočinek přináší řadu výhod?

Odpočinek zatočí se stresem

Jednoznačně lze konstatovat, že pro naše tělo je oddych důležitý. Hodně práce, náročné projekty, spousty školních prací a zkoušek, to všechno se na nás jen sype a sype. Všechny tyto faktory jsou příčinou stresu a celkového napětí.

Pokud bude naše tělo dostatečně odpočaté, určitě nebude pro nás stres žádnou soupeř. Během odpočinku tělo regeneruje, to je velmi důležité pro boj s náročnými situacemi a v boji se stresem. Lépe se s ním vypořádáte, pokud budete odpočatí, než když budete mít kruhy pod očima a mlýt z posledního.

Načerpání nové energie

Při podnikání, v zaměstnání, ale i doma potřebujeme velké množství energie. Náročné situace, kdy nejdřív musíme vypravit děti do školy, pak jít do práce a potýkat se s řadou nepříjemných klientů nebo pracovních úkolů, a když konečně dorazíme domů čekájí nás domácí práce, jako je vaření, úklid a pomáhání dětem s domácími úkoly. To vše vyžaduje značnou dávku energie.

Spánek je samozřejmě největším zdrojem nových sil. Ale baterky lze dobít i jinak. Můžete si třeba pořídit zahradní vířivku a kádě, kde si budete užívat zasloužený relax, nebo se jít nadýchat čerstvého vzduchu do přírody. Každopádně  se zkuste chvilku odprostit od reality a ničím se nevyrušovat.

Posílení imunity

Odpočaté tělo a mysl je také  prvním krokem k budování lepší a odolnější imunity. Tělo je v nepřetržitém kontaktu s řadou virů a bakterií, kterým musí odolávat.

Abyste tento boj neprohráli a vyhnuli se tak různým nemocem, není nic jednoduššího, než si čas od času dát nohy nahoru a nebo si o hodinku až dvě přispat. Věřte, že za tu chvíli se svět nezboří a vy naopak budete o to silnější a žádná nemoc vás na lopatky nepoloží.

Jaké následky má nedostatek odpočinku?

Nedostatek odpočinku je zákeřný a dlouhou dobu pouze vyčkává. Jestliže si nedopřáváte dostatečné množství odpočinku, můžete si způsobit nespavost, zvýšit míru stresu a podrážděnosti.

Teď už snad víte, proč je odpočinek tak důležitý. Nadměrná emoční, fyzická i mentální zátěž může vyústit k řadě problémům. Takže lidi, nohy nahoru a starosti stranou!

Pozor na multitasking, může vám nadělat více škody než užitku

0
Lidé, kteří zvládají multitasking, mají často tendenci toho co nejvíce využívat. Řešit telefonáty a u toho prohlížet...

Módní trendy ovlivňují i oblast doplňků

0
Módní trendy se mění častěji než aprílové počasí, v oblasti doplňků to není tak často, ale boty, kabelky...

Na co se používá svařování tigem?

0
Jedna z nejzákladnějších metod svařování se řadí mezi metody, které používají profesionální i hobby svářeči. Svařování tigem...