Post date:

Author:

Category:

Dnešní doba je čím dál tím uspěchanější. Každou chvilku se za něčím ženeme, neustále nám vyzvání telefon a čas na sebe sama a plnohodnotné odpočívání už nezbývá. Ale víte, že správný odpočinek přináší řadu výhod?

Odpočinek zatočí se stresem

Jednoznačně lze konstatovat, že pro naše tělo je oddych důležitý. Hodně práce, náročné projekty, spousty školních prací a zkoušek, to všechno se na nás jen sype a sype. Všechny tyto faktory jsou příčinou stresu a celkového napětí.

Pokud bude naše tělo dostatečně odpočaté, určitě nebude pro nás stres žádnou soupeř. Během odpočinku tělo regeneruje, to je velmi důležité pro boj s náročnými situacemi a v boji se stresem. Lépe se s ním vypořádáte, pokud budete odpočatí, než když budete mít kruhy pod očima a mlýt z posledního.

Načerpání nové energie

Při podnikání, v zaměstnání, ale i doma potřebujeme velké množství energie. Náročné situace, kdy nejdřív musíme vypravit děti do školy, pak jít do práce a potýkat se s řadou nepříjemných klientů nebo pracovních úkolů, a když konečně dorazíme domů čekájí nás domácí práce, jako je vaření, úklid a pomáhání dětem s domácími úkoly. To vše vyžaduje značnou dávku energie.

Spánek je samozřejmě největším zdrojem nových sil. Ale baterky lze dobít i jinak. Můžete si třeba pořídit zahradní vířivku a kádě, kde si budete užívat zasloužený relax, nebo se jít nadýchat čerstvého vzduchu do přírody. Každopádně  se zkuste chvilku odprostit od reality a ničím se nevyrušovat.

Posílení imunity

Odpočaté tělo a mysl je také  prvním krokem k budování lepší a odolnější imunity. Tělo je v nepřetržitém kontaktu s řadou virů a bakterií, kterým musí odolávat.

Abyste tento boj neprohráli a vyhnuli se tak různým nemocem, není nic jednoduššího, než si čas od času dát nohy nahoru a nebo si o hodinku až dvě přispat. Věřte, že za tu chvíli se svět nezboří a vy naopak budete o to silnější a žádná nemoc vás na lopatky nepoloží.

Jaké následky má nedostatek odpočinku?

Nedostatek odpočinku je zákeřný a dlouhou dobu pouze vyčkává. Jestliže si nedopřáváte dostatečné množství odpočinku, můžete si způsobit nespavost, zvýšit míru stresu a podrážděnosti.

Teď už snad víte, proč je odpočinek tak důležitý. Nadměrná emoční, fyzická i mentální zátěž může vyústit k řadě problémům. Takže lidi, nohy nahoru a starosti stranou!

Tajemství vydařeného vztahu: Závěry nejnovějších výzkumů vás překvapí!

0
Tajemství dlouhodobého a vydařeného vztahu se snaží lidé najít celé generace. Každý tvrdí něco jiného. Někdo říká,...

Chcete se vydat na cestu do Skandinávie?

0
Skandinávská příroda patří k tomu nejúžasnějšímu, co můžeme na planetě Zemi vůbec navštívit. Spoustě lidí však nepřipadá dost dobrá, a...

Neváhejte s výměnou autoskla, radí technici

0
Ušetřené peníze díky včasné opravě autoskla Váháte s opravou autoskla po poškození či po pokusu o vloupání? Technici...