Víte, jaké zdravotní benefity přináší kvalitní relax?

Post date:

Author:

Category:

Dnešní doba je čím dál tím uspěchanější. Každou chvilku se za něčím ženeme, neustále nám vyzvání telefon a čas na sebe sama a plnohodnotné odpočívání už nezbývá. Ale víte, že správný odpočinek přináší řadu výhod?

více v článku...

Odpočinek zatočí se stresem

Jednoznačně lze konstatovat, že pro naše tělo je oddych důležitý. Hodně práce, náročné projekty, spousty školních prací a zkoušek, to všechno se na nás jen sype a sype. Všechny tyto faktory jsou příčinou stresu a celkového napětí.

Pokud bude naše tělo dostatečně odpočaté, určitě nebude pro nás stres žádnou soupeř. Během odpočinku tělo regeneruje, to je velmi důležité pro boj s náročnými situacemi a v boji se stresem. Lépe se s ním vypořádáte, pokud budete odpočatí, než když budete mít kruhy pod očima a mlýt z posledního.

Načerpání nové energie

Při podnikání, v zaměstnání, ale i doma potřebujeme velké množství energie. Náročné situace, kdy nejdřív musíme vypravit děti do školy, pak jít do práce a potýkat se s řadou nepříjemných klientů nebo pracovních úkolů, a když konečně dorazíme domů čekájí nás domácí práce, jako je vaření, úklid a pomáhání dětem s domácími úkoly. To vše vyžaduje značnou dávku energie.

Spánek je samozřejmě největším zdrojem nových sil. Ale baterky lze dobít i jinak. Můžete si třeba pořídit zahradní vířivku a kádě, kde si budete užívat zasloužený relax, nebo se jít nadýchat čerstvého vzduchu do přírody. Každopádně  se zkuste chvilku odprostit od reality a ničím se nevyrušovat.

Posílení imunity

Odpočaté tělo a mysl je také  prvním krokem k budování lepší a odolnější imunity. Tělo je v nepřetržitém kontaktu s řadou virů a bakterií, kterým musí odolávat.

Abyste tento boj neprohráli a vyhnuli se tak různým nemocem, není nic jednoduššího, než si čas od času dát nohy nahoru a nebo si o hodinku až dvě přispat. Věřte, že za tu chvíli se svět nezboří a vy naopak budete o to silnější a žádná nemoc vás na lopatky nepoloží.

Jaké následky má nedostatek odpočinku?

Nedostatek odpočinku je zákeřný a dlouhou dobu pouze vyčkává. Jestliže si nedopřáváte dostatečné množství odpočinku, můžete si způsobit nespavost, zvýšit míru stresu a podrážděnosti.

Teď už snad víte, proč je odpočinek tak důležitý. Nadměrná emoční, fyzická i mentální zátěž může vyústit k řadě problémům. Takže lidi, nohy nahoru a starosti stranou!

Jaké střihy kalhot budou módní na podzim 2022?

0
Ach ty kalhoty - bez nich se v každodenních stylizacích těžko obejdete - jsou skvělou alternativou k...

První zmínky o zábavní pyrotechnice staré více jak 2000 let

0
Zábavní pyrotechnika je něco, po čem nesaháme jenom koncem roku, ale zpravidla už během něj. Příležitost k...

Jak ušetřit při koupi notebooku

0
Sháníte nový notebook? Podle kterých kritérií byste se měli řídit a proč by cena neměla být tím...