Vliv kamenů na zdraví

Post date:

Author:

Category:

Ať už se rozhodnete nosit ho jako náramek, přívěsek, nebo ho mít u sebe jen tak, pokud má fungovat, musí být v kontaktu s pokožkou.

více v článku...

Beryl

Horečka
Prochladli jste a nevíte srazit teplotu? Pokud jste již vyzkoušeli všechno od antipyretik po zábaly, vezměte si na pomoc kameny. Chyťte jakýkoliv modrý nebo bílý polodrahokam, skvěle stáhne teplotu. Mně se nejvíce osvědčil Angel lazurit a krystal. Nejenže výborně vstřebají teplo, ale mají i protizánětlivý efekt. Podobně ochlazující funguje také selenit, akvamarín, celestit, ale i obyčejný bílý říční kamínek.

Ametyst

Jak na to?
Hladký kámen (nesmí být ostrý!) Velikosti slepičího vajíčka vložte pod proud studené vody a očistěte ho. Potom ho sevřete do dlaně, lehněte si nebo sedněte, dobře se přikryjte a představujte si, jak z vás do kamene vsakuje veškerá horko. Když vás začne pálit nebo bude již žhavý, opět ho dejte pod vodu a celou proceduru opakujte …

Deprese / smutek
Máte špatnou náladu, nikam se vám nechce jít a rozpláče vás už opravdu cokoliv? Co nejdříve se obklopte žlutými, růžovými a zelenými kameny. Citrín, jantar, ametrín, zlatý beryl obsahují veselé hřejivé vibrace, špatnou náladu a úzkosti doslova rozpustí. Růženín zas vyléčí city a srdce. Vltavín, peridot, zelený jadeit, zelený jaspis a Serafinit zklidní predráždenú nervovou soustavu a zharmonizují tělo a psychiku. A měsíční kámen zabrání tomu, abyste byli podrážděná a non-stop vybuchovaly.

Je síla talismanů jen pověra nebo opravdu mají magickou sílu?

Jak na to?
Je dobré, pokud kámen nosíte dlouhodobě na ruce nebo na hrudi přímo na holé pokožce. Měl by se jí dotýkat, tehdy je jeho účinek nejsilnější. Nesnášíte šperky? Položte si ho vedle sebe, chyťte do ruky nebo dejte pod postel. Ale ať má alespoň velikost švestky či vajíčka.

Záněty močových cest
Pokud vás trápí časté záněty močového měchýře nebo máte problémy s ledvinami, noste náramek z rodochrozitu, rubínu, topasu, jaspisu, oranžového karneolu, citrínu nebo z jantaru. Skvěle čistí krevní a lymfatický oběh a ledviny, podporují zdraví reprodukčních orgánů a naše babičky věřili, že jsou i antibakteriálně.

Červený jadeit

Únava / Syndrom vyhoření
Energii a sílu nejrychleji dodá hematit. Je skvělý i při chudokrevnosti, která často způsobuje dlouhodobou únavu. Mezi kameny síly patří i tygří oko a obsidián. Žlutý apatit se zas přímo indikuje jako alternativní terapie u pacientů se syndromem vyhoření a se sklony k apatii. Nebo noste tyrkys. Ten likviduje pochmurné myšlenky, elektromagnetický smog a zmírní sklony k sebelítosti. Pokud máte tedy pocit, že jste extrémně unavená nebo se vás chytá „depka“, noste ho na sobě vždy, když se to dá.

Využijte šipky v kuchyni i v lékárničce: A jsou zdarma!

Karneol

Žaludeční problémy
Máte ráda dobré jídlo a svátcích neodmítnete ani nějaký ten drink? Jako prevenci žaludečních potíží doplňte do své „léčivé šperkovnice“ prioritně náramky a přívěsky z těchto šesti kamenů:

  1. Beryl: Skvěle detoxikuje orgány, posiluje žaludek, játra a ledviny.
  2. Karneol: Zlepšuje trávení, podporuje tvorbu žaludečních šťáv a trávicích enzymů.
  3. Jaspis: Stráži rovnováhu minerálních látek v těle.
  4. Ametyst: Reguluje obsah vody v organismu a má příznivý vliv na celý lymfatický systém.
  5. Chryzokol: Noste ho, pokud vás trápí slinivka nebo milujete čokoládu a smažené jídla. Reguluje hladinu cukru v krvi a zlepšuje tvorbu trávicích enzymů.
  6. Červený jadeit: Pomáhá detoxikovat celý organismus a podobně jako ostatních pět kamenů skvěle posiluje trávení.

Na co se používá svařování tigem?

0
Jedna z nejzákladnějších metod svařování se řadí mezi metody, které používají profesionální i hobby svářeči. Svařování tigem...

Jaké střihy kalhot budou módní na podzim 2022?

0
Ach ty kalhoty - bez nich se v každodenních stylizacích těžko obejdete - jsou skvělou alternativou k...

Kočka jako symbol znovuzrození aneb nejen o devíti životech

0
O kočkách se traduje, že mají devět životů. Lidová pověra má racionální základ, tato stvoření jsou totiž...