Vliv kamenů na zdraví

Post date:

Author:

Category:

Ať už se rozhodnete nosit ho jako náramek, přívěsek, nebo ho mít u sebe jen tak, pokud má fungovat, musí být v kontaktu s pokožkou.

Beryl

Horečka
Prochladli jste a nevíte srazit teplotu? Pokud jste již vyzkoušeli všechno od antipyretik po zábaly, vezměte si na pomoc kameny. Chyťte jakýkoliv modrý nebo bílý polodrahokam, skvěle stáhne teplotu. Mně se nejvíce osvědčil Angel lazurit a krystal. Nejenže výborně vstřebají teplo, ale mají i protizánětlivý efekt. Podobně ochlazující funguje také selenit, akvamarín, celestit, ale i obyčejný bílý říční kamínek.

Ametyst

Jak na to?
Hladký kámen (nesmí být ostrý!) Velikosti slepičího vajíčka vložte pod proud studené vody a očistěte ho. Potom ho sevřete do dlaně, lehněte si nebo sedněte, dobře se přikryjte a představujte si, jak z vás do kamene vsakuje veškerá horko. Když vás začne pálit nebo bude již žhavý, opět ho dejte pod vodu a celou proceduru opakujte …

Deprese / smutek
Máte špatnou náladu, nikam se vám nechce jít a rozpláče vás už opravdu cokoliv? Co nejdříve se obklopte žlutými, růžovými a zelenými kameny. Citrín, jantar, ametrín, zlatý beryl obsahují veselé hřejivé vibrace, špatnou náladu a úzkosti doslova rozpustí. Růženín zas vyléčí city a srdce. Vltavín, peridot, zelený jadeit, zelený jaspis a Serafinit zklidní predráždenú nervovou soustavu a zharmonizují tělo a psychiku. A měsíční kámen zabrání tomu, abyste byli podrážděná a non-stop vybuchovaly.

Je síla talismanů jen pověra nebo opravdu mají magickou sílu?

Jak na to?
Je dobré, pokud kámen nosíte dlouhodobě na ruce nebo na hrudi přímo na holé pokožce. Měl by se jí dotýkat, tehdy je jeho účinek nejsilnější. Nesnášíte šperky? Položte si ho vedle sebe, chyťte do ruky nebo dejte pod postel. Ale ať má alespoň velikost švestky či vajíčka.

Záněty močových cest
Pokud vás trápí časté záněty močového měchýře nebo máte problémy s ledvinami, noste náramek z rodochrozitu, rubínu, topasu, jaspisu, oranžového karneolu, citrínu nebo z jantaru. Skvěle čistí krevní a lymfatický oběh a ledviny, podporují zdraví reprodukčních orgánů a naše babičky věřili, že jsou i antibakteriálně.

Červený jadeit

Únava / Syndrom vyhoření
Energii a sílu nejrychleji dodá hematit. Je skvělý i při chudokrevnosti, která často způsobuje dlouhodobou únavu. Mezi kameny síly patří i tygří oko a obsidián. Žlutý apatit se zas přímo indikuje jako alternativní terapie u pacientů se syndromem vyhoření a se sklony k apatii. Nebo noste tyrkys. Ten likviduje pochmurné myšlenky, elektromagnetický smog a zmírní sklony k sebelítosti. Pokud máte tedy pocit, že jste extrémně unavená nebo se vás chytá “depka”, noste ho na sobě vždy, když se to dá.

Využijte šipky v kuchyni i v lékárničce: A jsou zdarma!

Karneol

Žaludeční problémy
Máte ráda dobré jídlo a svátcích neodmítnete ani nějaký ten drink? Jako prevenci žaludečních potíží doplňte do své “léčivé šperkovnice” prioritně náramky a přívěsky z těchto šesti kamenů:

  1. Beryl: Skvěle detoxikuje orgány, posiluje žaludek, játra a ledviny.
  2. Karneol: Zlepšuje trávení, podporuje tvorbu žaludečních šťáv a trávicích enzymů.
  3. Jaspis: Stráži rovnováhu minerálních látek v těle.
  4. Ametyst: Reguluje obsah vody v organismu a má příznivý vliv na celý lymfatický systém.
  5. Chryzokol: Noste ho, pokud vás trápí slinivka nebo milujete čokoládu a smažené jídla. Reguluje hladinu cukru v krvi a zlepšuje tvorbu trávicích enzymů.
  6. Červený jadeit: Pomáhá detoxikovat celý organismus a podobně jako ostatních pět kamenů skvěle posiluje trávení.

INSTAGRAM

Mladý Američan randí pouze s důchodkyněmi: Ta nejstarší má 91 let!

31-letý Američan Kyle Jones je svobodný mládenec, kterému učarovaly ženy vyššího věku. Láska prostě nezná...

Kdo chce zažít romantiku, vyzkouší let balonem

Někteří tvrdí, že nejkrásnější pohled na svět je z koňského hřbetu. To ale neměli možnost vyzkoušet si pohled...

Základní pravidlo při tvorbě salátů

Existují konkrétní potraviny, které když smícháte, mají příznivý vliv na trávení. Některé plody dobře spolupracují...

Neváhejte s výměnou autoskla, radí technici

Ušetřené peníze díky včasné opravě autoskla Váháte s opravou autoskla po poškození či po pokusu o vloupání? Technici doporučují...

Vinylové podlahy Wineo Designline – nádech luxusu do vašeho obýváku

Sháníte luxusně a moderně vypadající podlahové krytiny do vašeho bytu či domu? Již více nemusíte, neboť jste je právě díky podlahám značky...

LANXESS přináší nákladově výhodné řešení pro výrobu klapek palivových nádrží

Klapka palivové nádrže nového automobilu Škoda Scala je vyrobena z Pocan 5221XF od společnosti LANXESS zabývající se vývojem speciálních chemických látek. Pro toto řešení...