Zajímavé věci, které jste pravděpodobně nevěděli o Itálii

Post date:

Author:

Category:

Když se vám Česká republika stane malou a zatoužíte po trochu jinak velkém dobrodružství, které strávíte třeba v autě s vestavbou do auta a v Itálii, měli byste o této zemi něco vědět. Jedná se sice o slunnou a mezi námi velice oblíbenou destinaci, ale tím by vaše znalosti neměly končit. Prozraďme si kupu dalších zajímavostí, díky kterým nabyde pravá italská dovolená trochu jiných rozměrů.

Studenti bydlí u seniorů

I když vás díky vestavbě do auta na spaní nebude trápit otázka toho, kde zrovna večer přespíte, možná byste se při cestování mohli pozastavit u toho, že mnoho lidí u seniorů přespává. Nevytvářejte si v hlavě žádné domněnky, je to tady poměrně trend. Studenti, kteří hledají ubytování, ho většinou najdou u babiček a dědečků, kteří poskytnou útulný rodinný dům nebo byt výměnou za to, že s nimi budou trávit aspoň trošku času.

Dalo by se říct, že se jedná o jedno z nejatraktivnějších studentských bydlení v Itálii, které média často označují jako adopci studentů seniory.

Růžový ostrov, kde se neplatily daně

Pravděpodobně každý druhý člověk by jednoho krásného dne chtěl mít vlastní ostrůvek, na kterém by byl svým vlastním pánem. Stejnou myšlenku měl i Giorgio Rosa, který se rozhodl postavit si takzvaný Růžový ostrov (nebo také Rimini ostrov), kde se sám prohlásil prezidentem. A ono by mu i vyšlo žít v tomto samostatném státě, jen kdyby se nevyhýbal placení daní.

I kvůli tomu se ostrov dočkal velmi černého konce, a to takového, že byl zničen výbušninami.

Ostrov plný posedlosti

Itálie však ve své historii neměla jenom ostrov, na kterém se prakticky náhodný člověk prohlásil za prezidenta a kde na něj daně nemohly. Severní část Itálie dodnes ukrývá i řadu hrozivějších tajemství. Třeba ostrov Poveglia – o něm se říká, že je místem, kde lidé umírali. Za vše prý mohly mrtvoly, které se na ostrov házely a které podlehly moru. A i když se na ostrově dokázalo spálit až 160 tisíc lidí nakažených morem, dodnes najdete zbytky těl. Dokonce zde, na tomto posedlém ostrově, byla zřízená i psychiatrická léčebna.

Víme, které páry se dříve či později rozvedou!

0
Mezi nejčastější důvody rozvodů patří nevěra, žárlivost, násilí v rodině, alkoholismus, nedostatek financí či nesoulad povah. Vědci...

Komínové systémy dovedou uspořit finance za energie

0
Nejenom nová topná soustava, ale celé komínové systémy jsou důležitým bodem, který při správném provedení dokáže hodně...

Potřebuji na elektroskútr řidičák?

0
Častým dotazem motoristů je to, zda je na elektroskútr potřebné řidičské oprávnění. Na které typy je potřebné...