Vybíráme skladný běžecký pás do bytu

Post date:

Author:

Category:

Běžecký pás představuje skvělého pomocníka pro udržení kondice. Podle čeho vybrat ten nejlepší model do bytu?

více v článku...

Podle čeho vybírat běžecký pás

Běžecký pás do bytu je zapotřebí vybírat s ohledem na některé důležité parametry. Zejména se jedná o:

  • přítomnost motoru a jeho parametry
  • délku a šířku celého zařízení
  • nosnost a v návaznosti na ni i životnost
  • možnost náklonu běžeckého pásu
  • další dostupné funkce

Přítomnost motoru a jeho parametry

Běžecké pásy lze pořídit jednak v bezmotorové verzi a rovněž v té motorové. Bezmotorové pásy coby pohon využívají přímo sílu samotného běžce.

Jinak se jim též říká magnetické. Někdy se nazývá tento druh nikoli pás běžecký, ale spíše chodící. Určen je totiž spíše právě k chůzi. A to zpravidla u osob, které běhat nemohou, jako jsou hůře mobilní senioři či lidé po úrazu.

Motorové pásy na trhu převažují. Nabízejí dostatečně plynulý chod i celou řadu programů. Na druhou stranu jsou ale méně skladné. Jejich pořízení jakožto běžecké pásy na doma, pokud se snažíme šetřit místem, tak musíme zvážit.

Pakliže se pro motor rozhodneme, dále také budeme řešit jeho výkon. Ten je standardně od 1 do 6 koňských sil, ale na chůzi stačí i méně, může být 1 až 2 koňských sil.

Délka a šířka celého zařízení

Šířkou a délkou se rozumí nejen velikost samotného zařízení, ale primárně velikost běžecké plochy. Její rozměr ovlivní váš pohyb z hlediska komfortu a bezpečnosti. Určí, jakou maximální rychlostí se na pásu můžete pohybovat.

Nejmenší pásy se šířkou 40 cm a méně jsou vhodné pro chůzi. Pásy se šířkou plochy v rozmezí 45 až 48 cm jsou na domácí užití vhodné, ale běhat se na nich dá menší rychlostí. Za plnohodnotné lze považovat rozměry v šiří standardních 50 cm.

Platí, že běžecká plocha by úměrně rychlosti běhu měla být také delší. Pro běh by to mělo být kolem 120 až 130 cm. Nemusíte se ale bát toho, že by vám pás pak doma zabral mnoho prostoru.

Většina modelů už disponuje praktickou možností skládání, bez problémů tak vměstnáte vybrané běžecké pásy i do paneláku. Překážky vám do cesty ostatně nebude klást do cesty ani pořizovací cena, levné běžecké pásy nabízejí široký výběr.

Nosnost a v návaznosti na ni i životnost

Obecné pravidlo říká, že abychom měli dostačující rezervu, měla by nosnost pásu být o 20 % vyšší, než je hmotnost nejtěžšího běžce. Standardně se nosnost běžeckých pásů pohybuje v rozmezí 100 až 150 kg.

Možnost náklonu běžeckého pásu

Nastavením náklonu jsou vybaveny pokročilejší přístroje. Simuluje se tím běh do kopce. Sklon se dá nastavit manuálně nebo elektronicky. Většina modelů zvládne sklon kolem 15 %, ty nejlepší stroje umí nastavit sklon až na 40 %. Většinou lze nastavit ve třech úrovních poloh.

Další dostupné funkce

Váš běžecký pás by měl jednoznačně disponovat i možností kvalitního odpružení. K dalším funkcím patří měření dalších tělesných parametrů a hodnot, jako je například množství spálených kalorií nebo tuku. Pokročilá zařízení mohou být vybavena třeba audiosystémem či hrudním pásem.

LANXESS přináší nákladově výhodné řešení pro výrobu klapek palivových nádrží

0
Klapka palivové nádrže nového automobilu Škoda Scala je vyrobena z Pocan 5221XF od společnosti LANXESS zabývající se vývojem speciálních...

Už z něj nejste taková paf, jako na začátku?

0
Co jste všechno věděli o nevěře, dokud jste se ji rozhodli vyzkoušet na vlastní kůži? Milovat znamená...

Tajemství vydařeného vztahu: Závěry nejnovějších výzkumů vás překvapí!

0
Tajemství dlouhodobého a vydařeného vztahu se snaží lidé najít celé generace. Každý tvrdí něco jiného. Někdo říká,...