Výhody a nevýhody jídelních stolů z masivu

Post date:

Author:

Category:

Jídelní stůl je jedním z nejdůležitějších kusů nábytku v domácnosti, u kterého se s rodinou dobře najíte. Pokud plánujete koupi jedinečného jídelního stolu, měli byste si vybrat dřevěný jídelní stůl. Ten totiž nabízí několik výhod. A jaké to jsou?

více v článku...

Výhody

Vysoká odolnost

Odolnost stolu je jedním z bodů, kterým je třeba věnovat pozornost. Důvodem je, že investicí do kvalitního dřevěného jídelního stolu nemusíte v příštích letech opakovaně utrácet za koupi nového stolu.

Estetika

Díky elegantní struktuře dřeva vypadá každý jídelní stůl z masivu skutečně jedinečně. Navíc design dřevěného stolu nikdy nevyjde z módy. Ať si potrpíte na minimalismus nebo spíše rustikálnost, masivní jídelní stůl se hodí kamkoliv.

Elegance

Zapojení jídelního stolu z masivu zaručeně dodá vaší jídelně na eleganci. Bez ohledu na design, velikost a model vykouzlí dřevěný jídelní stůl elegantní interiér, protože tento materiál je velmi autentický a luxusní.

Jsou robustnější

Dřevěné stoly jsou relativně bezpečnější a pevnější než jiné materiály. Čím vyšší je úroveň hustoty dřevěných vláken, tím má stůl tendenci být pevnější. Toto se týká například dubového jídelního stolu, jehož dřevo je velice oblíbenou volbou právě pro svou pevnost a odolnost.

Unikátnost

Každý kus dřeva je trochu jiný. I když je dřevěný nábytek vyroben stejným způsobem a ze stejného druhu materiálu, budou mezi nimi rozdíly. Toho si všimnete například u světlého dubu nebo ořechu. Právě u těchto dvou dřevin vyniknou drobné rozdíly jednotlivých vláken, která tvoří ve finále na nábytku zajímavou kresbu.

Jednodušší instalace

Další z výhod jídelních stolů z masivu je ta, že se snadno montují a demontují. Jsou totiž často navrženy tak, abyste si jej mohli sestavit sami doma.

Nevýhody

Hořlavost

Přestože je stůl ze zpracovaného dřeva zařazen mezi odolné a pevné materiály, může být hořlavější než jiné materiály. Proto byste měli být opatrnější při výběru místa umístění tohoto nábytku.

Vyžaduje zvláštní péči

Stůl z nekvalitního dřeva má obvykle nerovnou povrchovou úpravu kvůli čemuž bude povrch stolu drsný a snadněji se poškodí. Pozor byste si měli dávat také na vlhkost. Ta totiž může poškodit povrchovou úpravu dřeva a nasáknout do dřeva pod ním, což může způsobit pozdější praskání nebo hnilobu.

Obtížná manipulace

Pokud ve svém domě poměrně často stěhujete nábytek, pak se nákup dřevěného stolu nedoporučuje. Jelikož je dřevo víceméně stále živý materiál, častým pohybem byste ho mohli znehodnotit.

Náchylnost k poškrábání

Povrch jídelního stolu se může snadno poškrábat. Zatímco vrchní lak by měl zajistit odolnost nábytku proti poškození způsobenému každodenním používáním, ostré nebo těžké předměty mohou povrchovou úpravu poškrábat, což by mohlo později vést k poškození dřeva.

Co do terária?

0
Terárium je základ pro úspěšný a bezpečný chov mnoha živočichů. Při jeho pořizování vždy dbejte na základní...

Sedací vak – originální kus nábytku, který se hodí do každé domácnosti

0
Zapomeňte na klasické židle a křesla, je čas na změnu. Nyní se podíváme na velmi ojedinělý předmět...

Milujete adrenalinové sporty? Nezapomeňte na pojištění!

0
Zejména mezi mladými lidmi panoval vždycky trend vyzkoušet co nejvíce adrenalinových sportů a pohybovat se takřka na hraně mezi...