Vyplatí se spíše ready made společnost, nebo založení firmy?

Post date:

Author:

Category:

Troufnete si založit firmu na vlastní pěst? Pokud ne, pak je ready made společnost ideální volbou. Jaké jsou její výhody a nevýhody?

Ready made společnost je skvělou příležitostí, jak ušetřit spoustu peněz a času. Vyplatí se ale do něčeho takového investovat? Přece jen se jedná firmu, která bude navždy spjata s vaším jménem. Pokud si nevíte rady, tak v následujících řádcích si probereme vše, co by vás mohlo zajímat.

Založit, nebo koupit?

Založení firmy, nebo ready made společnost? Na tom prakticky nezáleží. Záleží pouze na tom, jaké jsou vaše cíle s danou společností a plány do budoucna. To, že má vámi koupená firma jiné jméno, než si představujete, není vůbec na překážku. To se dá poměrně rychle změnit, a nebude vám stát v cestě ani soud. Důležitější jsou ale jiné věci.

Než se rozhodnete, že si ready made opravdu pořídíte, dejte si pozor především na to, jestli nemá nějaké závazky. Proklepněte si prodejce. Podívejte se na cenu a porovnejte ji s běžnou cenou na trhu. Jestli bude výrazně nižší, měli byste zpozornět. Je totiž možné, že vám v tomto případě bude chtít její majitel jen něco zamlčet. Vy byste tak kromě firmy koupili i závazky s ní spojené.

Výhody firem

Jestliže se nakonec rozhodnete pro koupi ready made společnosti, tak věřte, že jste udělali dobře. Ready made společnost se totiž dá pořídit za atraktivní cenu s tím, že můžete začít podnikat v postatě během několika hodin. Převod zpravidla probíhá velice rychle. Zájemci tedy mohou firmu rychle koupit a ihned začít rozvíjet její aktivity. Výhodou je taktéž vysoká cena a v mnohých případech i servis, který k ní některé společnosti poskytují.

Je ale jen na vás, jak se rozhodnete. Jestliže si chcete to nechvalně známé kolečko při zakládání firmy projít sami, směle do toho. Ztratíte tím ale spoustu času. Tam byste místo toho mohli vložit k budování firmy a značky. Jestliže to s podnikáním myslíte vážně, mrkněte na web Zenron.cz. Tam se dozvíte vše potřebné o založení společnosti v Česku i v jiných zemích, včetně daňových rájů.

Pracovní vybavení pro každou příležitost a pro každé povolání

0
Vítejte na internetovém portálu pracovnaochrana.sk, kde se přesně dozvíte, jak moc důležité je právě to, abyste věděli,...

Jak se ideálně půjčuje?

0
Jenom málokdo se může pochlubit tím, že nikdy nepotřeboval víc peněz, než kolik jich měl. A i...

Správnou volbou otevírání dveří pro zvětšení prostoru

0
Až třetina domácností v České republice je menší než 50 metrů čtverečních. Debaty o nedostatku místa jsou tak...