Post date:

Author:

Category:

Za Zlato moře je považován jeden z nejstarších a zatím nejvyhledávanějších světových skvostů. Poznali jste, o čem mluvím? Pokud ne, nezoufejte. Jedná se o Jantar. Stáří kamene se odhaduje mezi 360 až jedním milionem let. Jeho původ tedy sahá až do období prvohor až čtvrtohor. Jantar je vlastně jedna leptavá pryskyřice, která vytéká z borovic. Někdy se v ní zachytili kousky trávy či rostlin, živočichů a jiných částic.

Toto uskupení pak působením tepla a tlaku zkameněla. Jelikož je Jantar opravdu silný uzdravovací či ochraňující kámen, dokáže pohltit negativitu a následně nastolit rovnováhu. Kdysi dávno, se Jantar využíval k významným rituálům. A to zejména u těch, u kterých bylo třeba nejvyšší ochrany proti zlým duchům. Jantar byl také považován za talisman krásy, ochrany a symbolem pro obnovu. Na šperky s přírodními kameny se můžete podívat zde.

Často, jej najdete jako znázornění kapek na slunci či značí slzy bohů. V historii byl hojně využíván jako hodnotná ozdoba, která měla mít magické a léčebné vlastnosti. Více informací o jantaru můžete čerpat zde na tomto blogu..

Mlsejte zdravě: tyto pochutiny zaženou vaši chuť na sladké!

0
Láska ke sladkým dobrotám nás provází už od malička. Aby ne, nasládlá chuť mateřského mléka v nás...

Ubytování v luxusním hotelu v Praze

0
Už se těšíte na návštěvu Prahy? Nezapomeňte, že dojem z vaší návštěvy výrazně ovlivní také volba ubytování. Luxusní...

Vědecky ověřeno, víme kteří partneři patří do kategorie nudní?

0
Život s nudným partnerem je opravdu nudný. Pokud ve vztahu chybí impulzy, smích, spontánnost a pochopení, vztah...