Zlato moře

Post date:

Author:

Category:

Za Zlato moře je považován jeden z nejstarších a zatím nejvyhledávanějších světových skvostů. Poznali jste, o čem mluvím? Pokud ne, nezoufejte. Jedná se o Jantar. Stáří kamene se odhaduje mezi 360 až jedním milionem let. Jeho původ tedy sahá až do období prvohor až čtvrtohor. Jantar je vlastně jedna leptavá pryskyřice, která vytéká z borovic. Někdy se v ní zachytili kousky trávy či rostlin, živočichů a jiných částic.

Toto uskupení pak působením tepla a tlaku zkameněla. Jelikož je Jantar opravdu silný uzdravovací či ochraňující kámen, dokáže pohltit negativitu a následně nastolit rovnováhu. Kdysi dávno, se Jantar využíval k významným rituálům. A to zejména u těch, u kterých bylo třeba nejvyšší ochrany proti zlým duchům. Jantar byl také považován za talisman krásy, ochrany a symbolem pro obnovu. Na šperky s přírodními kameny se můžete podívat zde.

Často, jej najdete jako znázornění kapek na slunci či značí slzy bohů. V historii byl hojně využíván jako hodnotná ozdoba, která měla mít magické a léčebné vlastnosti. Více informací o jantaru můžete čerpat zde na tomto blogu..

Pro hráče je oblíbené členství Xbox Game Pass Ultimate

0
Jak trávíte volný čas? Snažíte se sportovat, nebo se raději přemístíte do světa plného nástrah, akce a...

vivo X80 Lite, smartphone pro každého s fotoaparátem do světla i do tmy

0
Vyzbrojte se do podzimního šera chytrým telefonem, který Vaše kreativní ambice dostane na zcela jinou úroveň. Nejnovější...

Máte rádi severský, moderní, venkovský nebo minimalistický styl? Ukážeme vám dveře, které jej skvělé doplní

0
S čím se vlastně ladí dveře? S podlahou, nábytkem nebo okny? V našem článku vám poradíme, jak perfektně sladit vaše...