Zlato moře

Post date:

Author:

Category:

Za Zlato moře je považován jeden z nejstarších a zatím nejvyhledávanějších světových skvostů. Poznali jste, o čem mluvím? Pokud ne, nezoufejte. Jedná se o Jantar. Stáří kamene se odhaduje mezi 360 až jedním milionem let. Jeho původ tedy sahá až do období prvohor až čtvrtohor. Jantar je vlastně jedna leptavá pryskyřice, která vytéká z borovic. Někdy se v ní zachytili kousky trávy či rostlin, živočichů a jiných částic.

Toto uskupení pak působením tepla a tlaku zkameněla. Jelikož je Jantar opravdu silný uzdravovací či ochraňující kámen, dokáže pohltit negativitu a následně nastolit rovnováhu. Kdysi dávno, se Jantar využíval k významným rituálům. A to zejména u těch, u kterých bylo třeba nejvyšší ochrany proti zlým duchům. Jantar byl také považován za talisman krásy, ochrany a symbolem pro obnovu. Na šperky s přírodními kameny se můžete podívat zde.

Často, jej najdete jako znázornění kapek na slunci či značí slzy bohů. V historii byl hojně využíván jako hodnotná ozdoba, která měla mít magické a léčebné vlastnosti. Více informací o jantaru můžete čerpat zde na tomto blogu..

Finanční pojmy, které mohou potrápit, znáte je všechny?

0
Vyznat se v základním pojmosloví souvisejícím s financemi se vyplatí každému. Obecně je finanční gramotnost důležitým měřítkem...

Jak se naučit japonsky – začni abecedou!

0
Rádi byste se naučili japonsky, ale zdržuje vás otázka, jestli kurzy japonštiny vůbec k něčemu jsou a jak...

Vědecky ověřeno: víme jak zjistíte, že vás miluje?

0
Seznámili jste se s mužem, který vám hned padl do oka? Víme, podle čeho poznáte, že je...