Zlato moře

Post date:

Author:

Category:

Za Zlato moře je považován jeden z nejstarších a zatím nejvyhledávanějších světových skvostů. Poznali jste, o čem mluvím? Pokud ne, nezoufejte. Jedná se o Jantar. Stáří kamene se odhaduje mezi 360 až jedním milionem let. Jeho původ tedy sahá až do období prvohor až čtvrtohor. Jantar je vlastně jedna leptavá pryskyřice, která vytéká z borovic. Někdy se v ní zachytili kousky trávy či rostlin, živočichů a jiných částic.

Toto uskupení pak působením tepla a tlaku zkameněla. Jelikož je Jantar opravdu silný uzdravovací či ochraňující kámen, dokáže pohltit negativitu a následně nastolit rovnováhu. Kdysi dávno, se Jantar využíval k významným rituálům. A to zejména u těch, u kterých bylo třeba nejvyšší ochrany proti zlým duchům. Jantar byl také považován za talisman krásy, ochrany a symbolem pro obnovu. Na šperky s přírodními kameny se můžete podívat zde.

Často, jej najdete jako znázornění kapek na slunci či značí slzy bohů. V historii byl hojně využíván jako hodnotná ozdoba, která měla mít magické a léčebné vlastnosti. Více informací o jantaru můžete čerpat zde na tomto blogu..

Zombie, kam se podíváte! Odkud pochází a kdo je probudil?

0
Sedíte v obývacím pokoji a sledujete oblíbený seriál. Najednou se ozvou rány, někdo se dobývá k vám domů. Jdete...

Už z něj nejste taková paf, jako na začátku?

0
Co jste všechno věděli o nevěře, dokud jste se ji rozhodli vyzkoušet na vlastní kůži? Milovat znamená...

Výroba plastů musí být kvalitní a spolehlivá

0
S plasty se setkáváme nejen v pracovních procesech, ale i v běžném životě. Proto výroba plastů musí být především kvalitní....