Post date:

Author:

Category:

Umět se pochválit je pochopitelně velice důležité, ale zároveň byste měli myslet na to, že ne každý úspěch je určený k tomu, aby vás reprezentoval v rámci vašeho životopisu nebo prezentace vaší pracovní minulosti. Jaké úspěchy jsou tedy vhodné k prezentování a kam je ideálně zahrnout? radí  své zkušenosti ing. Ludmila Šťastná ze společnosti 123jobs Media s.r.o. , významného provozovatele náborových aplikací. Společnost se dlouhodobě specializuje na provozování pracovních portálů a vyhledávačů práce v České republice a zahraničí.

Kariérní ocenění a vyznamenání při studiu

Pro tato ocenění je rozhodně specifická kolonka, která je uvedená přímo v životopise. Jednoduše tak můžete v rámci všech svých dovedností a specifikací uvést také to v čem jste nejlepší. Pochopitelně by se měla veškerá ocenění ze školy i z práce týkat konkrétního oboru, a tak by například na pozici vedoucího výroby nebylo vhodné zmiňovat finále přírodovědné olympiády, ale chemické už klidně ano. Vyznamenání a oceněné za pracovní úspěchy v uplynulém období je pak zajímavou součástí větších firem a ukazuje tak nejen na vaše úspěchy, ale i na vaše velice lukrativní zaměstnání.

Portfolio klientů

Portfolio klientů je velice důležitou součástí prezentace především v různých zaměstnáních, jako jsou makléři, prodejci a další spousta lidí pracujících výhradně se zákazníky. Portfolio klientů je zajímavou možností, jak se ukázat v dobrém světle a počítají se jak jednoduché komentáře k minulé spolupráci, ale také kritika, za níž se nositel rozhodně nestydí. Nezapomínejte ale, že musí být klienti dokazatelní!

Projekty a realizace z dřívějška

Stejně tak mohou být především pro praktické a technické obory tím nejcennějším právě portfolia dříve realizovaných projektů. Je úplně jedno, jestli jde o návrhy staveb, realizaci webových stránek nebo úspěšnou marketingovou strategii. Vždy je důležité shrnout efektivně očekávání, předpoklady, realizaci, konečný důsledek a úspěšnost, a především jasně vytyčit, jak velká a jak konkrétní byla v daném projektu právě vaše role.

Tisíce zajímavých nabídek inzerce práce on-line najdete na specializovaných pracovních portálech Personalistka.cz a 123jobs.cz.

123jobs

123jobs recenze

123 jobs recenze zkušenosti

Micelární voda – žádný zázrak, „jen“ velmi chytré řešení

0
Jak vyčistit pleť snadno, rychle a šetrně vůči pokožce? Pokud vás nebaví každodenní vysedávání před zrcadlem, vyzkoušejte...

Kdo chce zažít romantiku, vyzkouší let balonem

0
Někteří tvrdí, že nejkrásnější pohled na svět je z koňského hřbetu. To ale neměli možnost vyzkoušet si pohled z výšky. Neokusili...

Život je změna: Řekněte starému životu rázně ne

0
Hledáte změnu? Chcete být lepší, vyrovnanější člověk? Zbavit se zlozvyku? Přinášíme vám příběhy čtyř žen, které začaly...