Bloudíte v partnerském začarovaném kruhu? Poradíme Vám jak oživit vyhasínající lásku

Post date:

Author:

Category:

Podobají se vaše dny jako vejce vejci a tvrdíte, že vás už nemůže partner ničím překvapit?

Vyžaduje si to oživit vztah, abyste měli opět pocit, že prožíváte líbánky. Úbytek vášně je po letech společného soužití přirozený, vše je však o přístupu partnerů. Hlavně si nenamlouvejte, že se na manžela budete celý život dívat jako v době, kdy jste s ním randili.

Dbejte o svůj vzhled

Americká terapeutka a odbornice na sexualitu Sarah Hunter Murrayová tvrdí, že přítomnost partnera si třeba užívat, nenechat myšlenky poletovat kádě-tudy a snažit se využít i stereotypy, které dříve či později do každého vztahu přijdou. „I nudu při sexu, když víte, co váš partner udělá, můžete využít ve svůj prospěch. Jelikož zná dokonale vaše tělo, ví, co může od vás očekávat. A vy zas víte, co bude následovat, „říká sexuoložka. Využijte to a možná objevíte nový level v milování.

Pokud se vám navzdory vaší „sobeckosti“ nedaří vzlétnout do oblak, vyzkoušejte pár rad, které podle odborníků opravdu fungují. Žádá si to ještě více sobeckosti. Soustřeďte se na sebe. Pokud budete spokojená sama se sebou (byť pro nový účes), odrazí se to i na vašem chování. Je dokázáno, že ženy, které dbají o svůj vzhled, mají bohatší sexuální život a prožívají více vášně.

Láskyplný odpočinek

Dejte si od sebe pauzu. Odcestujte na týdenní návštěvu k rodičům či k dětem a manžela nechte doma. Nebo se s ním alespoň domluvte na dnech, které budete využívat na vlastní záliby. Stejně jako vy, i on potřebuje trávit čas sám se sebou a svými zálibami či s kamarády.

den D

Vyznačte si ho do kalendáře a řiďte se podle něj. Zní to sice divně, ale pokud budete od rána vědět, že se máte večer věnovat partnerovi, budete uvolněnější a opadne z vás stres. Tak směle do toho!

Proč ho milujete?

Přestože po letech partner zestárl, má vrásky kolem očí a možná i pivní bříško, vzpomeňte si, proč jste se do něj před lety zamilovali. Věřte, že to krásné, co vás k němu přitahovalo, mu nevzal ani věk. Jen to třeba opět nalézt.

Společné zážitky a koníčky

Lety zkostnatělý vztah mohou oživit i společné zážitky. Nemusíte hned vycestovat na předraženou cestu kolem světa nebo společně skočit padákem. Abyste měli na co vzpomínat, stačí maličkost. I výlet do sousedního města, pokud věčně sedíte doma v kuchyni, či návštěva zábavního parku mohou být zdrojem nových zážitků. Jen se je naučte společně vnímat.
Váš vztah oživí i společné koníčky.

Mít je alespoň tři, to je prý klíč k manželskému štěstí. Díky nim uvidíte svého partnera v novém světle, pobavíte se a oživíte i svou konverzaci. Nebo zvažte koupí motorky, se kterou se budete převážet po polních cestách. Vhodnou volbou je i koupě štěňátka. Péče o něj vás donutí k aktivnějšímu životu a společným procházkám.

Tajné setkání

Spontánně a bezstarostné rande, byť doma, vás přenese zpět do dob, kdy jste se teprve poznávali. Pošlete manželovi do práce esemesku s místem a časem, kdy se večer tajně setkáte. Důležité je vybrat si soukromé místo, kde vás nikdo neuvidí. Otevřete si láhev vína a udělejte si pohodu.

Pomluvy

I když to zní možná špatně, společná téma na rozhovor (i kdybyste pomlouvali sousedku z ulice a její záludných galgan), přivede do vašeho vztahu novou šťávu. Rozehnal se a vaše rozhovory naberou jiný směr.

Lichotky

Odborník na vztahy John Gottman tvrdí, že negativní aspekt ve vašem vztahu byste měli vyvážit alespoň pěti pozitivními. Stačí, když pochlubíte partnerovi nové oblečení, všimnete si, že zašel k holiči, umyl nádobí nebo vám uvařil kávu. To vše jsou maličkosti, které pomáhají vztahu žít. Prozatím prohlédněte neumytý talíř ve dřezu či zvednutou záchodovou desku.

Vzpomínejte a přehánějte

Pokud považujete soužití s ​​partnerem za samozřejmost, rychle své uvažování změňte. Vnímejte ho jako součást vašeho společného bytí, vzpomeňte si na první společné rande. Po letech totiž přestávají partneři vnímat jeden druhého.

Mějte tajemství

Přestože důvěra a otevřenost ve vztahu jsou důležité, nic nezkazíte, pokud budete mít mezi sebou malé tajemství. Věřte, že partner o vás nemusí vědět úplně všechno.

Méně kritiky

Napomínat a komandovat partnera má sice občas smysl, ale praktikujte ho v poměru deset pochval na jednu kritiku. Nedělejte z partnera svého žáka!

Nezanedbávejte kamarády

To, že jste s někým v dlouhodobém vztahu, neznamená, že se musíte vzdát kamarádů. Nebo si společně domluvte víkendovou grilovačku či rodinný fotbalový zápas.

Mluvte

Pokud se zapomínáte navzájem mluvit, děláte chybu! Není nic horšího než chyba v komunikaci. Zapomeňte tedy jen na povinné rozhovory o dětech a běžných rodinných povinnostech a povídejte se i o tom, jaký jste měli den. Čím více, tím lépe. Partner nemůže vědět, co se vám právě teď prohání hlavou.

Díky impregnování udržíte obuv déle jako novou, protože ji ochráníte proti prosáknutí

0
Designová obuv je atraktivním módním kouskem. Pokud chcete, aby vám vydržela dlouhá léta nebo aspoň několik sezón,...

Margaret Higginsová Sangerová

0
Margaret Sanger Huggins byla průkopnicí v oblasti spektroskopie. Na základě spektrální klasifikace sestavila atlas hvězd. Margaret ztratila matku Margaret...

Seznamte se s kvalitními rekuperačními jednotkami a jejich důmyslnými funkcemi

0
Koupili jste si nemovitost na okraji města, a protože chcete žít v čisté a zdraví prospěšné domácnosti, uvažujete...