Budujte svůj brand díky recenzím

Post date:

Author:

Category:

Rozhodli jste se vstoupit do podnikatelské řeky? Pak je vaším cílem budovat brand. Jenže co to vlastně je? A skutečně kvůli němu potřebuju shromažďovat firemní zkušenosti? Hodnocení firem už přece nikdo nečte, nebo ano? Pojďme si tedy na všechno odpovědět!

Co je to brand?

Pokud už o vlastním podnikání uvažujete nějaký ten pátek, pak jste se se slovíčkem brand už pravděpodobně setkali. Jsou na něj mířené kampaně, které mají za úkol zvyšovat povědomí o značce nebo případně dosah. A pokud dojde k naplnění obou cílů, rázem vám to může přinést vícero peněz.

O brandu se hovoří především v kruhu živnostníků čili osob samostatně výdělečně činných, o kterých se také často říká, že stojí na volné noze. Budovat brandem se v tomto ohledu myslí budování svého vlastního jména, a to obecně ve světě, nejen na sociálních sítích.

Takzvaný brand je nutné budovat především proto, abyste se radovali z úspěchu. Když vás budou lidé znát, rázem budou vědět, jaké služby nabízíte a budou se na vás moct obrátit, pokud o vaše služby budou mít zájem. Díky kvalitně vybudovanému brandu se nebudete muset bát zvýšit své ceny, protože ona poptávka zkrátka bude. Budete totiž vidět a budou vás lidé znát. A to je klíčové zjištění.

Pozor na reference

Jen je ale důležité, abyste si brand stavěli na pozitivních recenzích. Když s vámi lidé přijdou poprvé do kontaktu, to, co udělají, je logicky to, že si přečtou reference s vámi spojené. Jinými slovy se budou zajímat o kvalitu služeb. Musíte tedy prokázat, že skutečně kvalitní služby nabízíte. A s čím jiným vyrukovat, než se zkušenostmi dřívějších klientů?

Takže ano, hodnocení a firemní zkušenosti jsou stále velice důležité, a to i v případě, že budujete vlastní brand čili vlastní jméno. Nebojte se hlavně požádat si o referenci, zejména pokud víte, že spokojenost je na obou stranách.

Jak dosáhnout vyšší pracovní pozice a lepšího pracovního ohodnocení?

0
Trh práce nabízí velmi zajímavé pracovní nabídky, na které máte kvalifikaci, nicméně žádná ze společností vám dosud...

K čemu slouží hedge fondy?

0
Hedge fund neboli hedgeový fond představuje typ investičního fondu. V čem tkví jeho nejdůležitější specifika? Co je to...

Základní pravidlo při tvorbě salátů

0
Existují konkrétní potraviny, které když smícháte, mají příznivý vliv na trávení. Některé plody dobře spolupracují s ostatními,...