Co do terária?

Post date:

Author:

Category:

Terárium je základ pro úspěšný a bezpečný chov mnoha živočichů. Při jeho pořizování vždy dbejte na základní pokyny pro konkrétní chovaný druh. Co byste měli vědět?

Terárium si zhotovíte sami

Terárium z hliníkových profilů je možnost, jak si zcela sami vytvořit prostor pro vaše zvířata, který bude plně odpovídat vašim požadavkům. Hliník se řadí mezi velmi odolné materiály a jeho přirozené vlastnosti jsou skutečně příjemné. Materiál nepodléhá korozi, je proto vhodný nejen do interiérů, ale také pro venkovní použití. Hliník pak odolá také vlhkosti a vyšším teplotám, které v teráriu často panují. Tento materiál nepotřebuje žádnou údržbu.

Složení vlastního terária je podobné práci se stavebnicí. Pouze si musíte rozměřit kolik čeho budete potřebovat, a poté se již dáte do pohodlného spojování jednotlivých dílů. Terárium si tak vytvoříte během jediného víkendu.

Zjišťujte, co zvíře potřebuje

Aby bylo vámi chované zvíře po celý svůj život zdravé a spokojené, dodržujte jeho potřeby. Terárium vždy volte větších rozměrů, než jaké se běžně uvádějí v příručkách pro chov. Zajistíte si tak větší prostor pro život, ale také dostatečné proudění vzduchu, které daný živočich ke svému spokojenému životu potřebuje. Nezapomínejte volit prvky, se kterými bude zajištěn dostatek pohybu a možností, jaké by daný druh uvítal.

Rozdíly jsou značné

Rozdíly panují nejen mezi druhy zvířat, ale také mezi jednotlivými poddruhy. Zatímco zemní pavouk bude potřebovat terárium o výšce okolo 60 centimetrů, tato výška bude pro stromového pavouka zcela nedostačující. Dříve, než se pustíte do výroby vhodného výběhu, si zjistěte co nejvíce doplňujících informací o svém zvířeti.

Bez vody to nepůjde

Základem života je vždy čistá voda. Pokud je zvíře agresivní nebo nebezpečné, měli byste mít dobře vymyšlenou možnost, jak jej bezpečně krmit a zásobovat vždy čistou vodou.

Terárium musí splňovat náročné požadavky na chov zvířete, které jste si vybrali.

Mlsejte zdravě: tyto pochutiny zaženou vaši chuť na sladké!

0
Láska ke sladkým dobrotám nás provází už od malička. Aby ne, nasládlá chuť mateřského mléka v nás...

Neuvěřitelné tipy randění: Můžete se dotýkat, ale nemluvit!

0
V současnosti se věru nerandil tak jak to známe z minulosti. Nesmělé setkání na lavičce v parku...

Internetové nákupy vládnou dnešní době

0
Online nákupy mají celou řadu výhod. Pokud máte rádi nákupy, tak je ten nejvyšší čas, abyste skutečně...