Co je to LED pásek?

Post date:

Author:

Category:

LED pásky jsou v posledních letech velkým trendem a patří do moderních i méně moderních domácností. V případě, že se s nimi setkáváte teprve poprvé, pojďme si říct, co to vlastně je a proč by právě LED pásky měly být oním doplňkovým osvětlením, bez kterého neuděláte doma ani ránu. Přece jenom mluvíme o prvku, který je dobré minimálně zvážit. Nejen z důvodu úsporných vlastností, které se s nimi pojí.

Definice LED pásku

LED pásky poznáte jednoznačně na první dobrou, když se s nimi setkáte v obchodech s elektronikou. Popsat je můžeme jako pásky, které jsou zpravidla samolepící a polepeny diodami. Díky své konstrukci jsou velmi ohebné a také malé čili se mohou zakomponovat na různá místa v interiéru. Velmi často si proto nachází své místo například nad kuchyňskou linkou pod skříněmi nebo například v rozích schodiště, kde lemují cestu směrem na toaletu.

V současné době rozeznáváme několik druhů LED pásků, kdy jedny jsou bez ochrany určené do suchých prostor, druhé jsou voděodolné, proto se hodí do koupelen nebo podobných místností.

TIP: Nezapomínejte, že na pásky je ideální vložit do hliníkového profilu.

Jak s LED pásky manipulovat

LED pásky se obvykle kupují v celé roli čili abyste je mohli nalepit na místa, kde je chcete mít umístěné, musíte LED pásek nastříhat. Nemusíte si kvůli tomu kupovat nějaké speciální nářadí, stačí vám obyčejné nůžky, kterými si pásky nastříháte na požadovanou délku.

Poté si LED pásky jenom nalepíte tam, kam potřebujete a chcete. V nabídce naleznete LED pásky s kvalitní lepící páskou, které hezky drží na hladkém povrchu.

Zdroj elektrického napětí LED pásků

Nabízí se otázka, jaký konkrétní zdroj pro fungování LED pásků použít. Možností je samozřejmě vícero, nejlepší možnou alternativou (a také tou nejběžnější) je stejnosměrné napětí 12V. Tento parametr se však bude odrážet na tom, jakou intenzitu svitu chcete využívat, respektive jaké intenzity má světlost LED pásku být.

Historie virtuální reality. Kde se vzal trend dnešní doby?

0
Mohlo by se zdát, že virtuální realita je poměrně novinkou. Jenže to není tak úplně pravda, rozšířená...

Vybíráme skladný běžecký pás do bytu

0
Běžecký pás představuje skvělého pomocníka pro udržení kondice. Podle čeho vybrat ten nejlepší model do bytu? Podle čeho...

Zpřehledněte si práci a už nikdy nezapomeňte na důležité termíny

0
Nebombardujte zaměstnance stále novými a novými příkazy. Místo toho dbejte na rovnoměrné rozdělení projektů a kontrolujte kapacity...