Jak vypadá emocionální nevěra

Post date:

Author:

Category:

Co je horší – fyzická nebo psychická nevěra? Co je větší zrada, pokud se s někým vyspíte nebo se s někým setkáváte, protože jste se do něj zamilovali?

Odborníci říkají, že za jistých okolností může být emocionální nevěra pro vztah nebezpečnější než sexuální “uklouznutí”. Její riziko spočívá v intenzivním vztahovém poutu k jiné osobě. Pro lepší představu o tom, jaké má emocionální nevěra podoby, jsme pro vás připravili krátký přehled.

Sexuální fantazie

Sexuální fantazie o někom jiném nejsou v podstatě pro vztah škodlivé. Hlavně, pokud sníte o osobě, která se vám líbí, ale je vás nedosažitelná čili vaše fantazírování je v platonické rovině. Jakmile začnete uvažovat o někom jiném způsobem, že jen on vám může zajistit, což by vám partner nikdy nedal, zamotává se do problému. Pokud se to spojí s vyhledáváním zmiňovaného člověka a spojováním si ho s tím, že je jediným nositelem vašeho štěstí, je to nesporný znak emocionální nevěry.

Svěřujete se jiné osobě, ne svému partnerovi

Povýšili vás v práci, měli jste drobnou nehodu, setkalo vás něco špatného. Komu o tom řeknete jako prvnímu? Partnerovi nebo člověku, o kterém jste přesvědčená, že vám rozumí mnohem více a je k vám empatičtější? Přesvědčení, že někdo jiný je nám emocionálnější bližší jako partner je také jeden ze znaků emocionální nevěry.

Stěžování se na partnera

Dalším stupněm intenzivnějšího kontaktu s jiným člověkem je, pokud se mu začnete svěřovat se svými vztahovými problémy. Stížnosti ohledně partnerova chování toho, co nedělá nebo dělá jinak než byste potřebovali, vytváří živnou půdu pro emocionální nevěru. Navíc, pokud kromě ztěžování přidáte i pomluvy a nadávky na něj.

Jednání za zády partnera

Pozvala vás vaše “spřízněná duše” na kávu? Máte dvě možnosti. Buď o tom partnerovi řeknete, nebo si to necháte pro sebe a partnerovi neřeknete ani slovo. V případě, že ve svém nitru se snažíte ospravedlnit své jednání, že se nic neděje, je to jen jedna kávička, dostáváte se pomalu, ale jistě do pasti emocionální nevěry. Její výrazným znakem je totiž klamání. Nejen partnerovi, ale i sobě.

Centrem zájmu je někdo jiný

Najednou pro vás přestane být zajímavý člověk, který s vámi sedí doma za stolem. Již více nezajímáte o jeho plány a sny. A co se týče objektu vašeho zájmu? Hltáte každé jeho slovo a doslova zbožňujete zem, po níž chodí. A to bez ohledu na fakt, že i on může být pro svou současnou partnerku člověkem, o jehož neurazí pohledem.

Jedna výmluva za druhou

Uvědomujete si, že vaše chování není zcela korektní, ani v pořádku. Ale místo toho, abyste si to přiznali a něco s tím udělali, neustále hledáte jednu výmluvu za druhou, kterými si vysvětlujete, že vlastně vůbec o nic nejde a vše je v pořádku. Přesto věnujete tomuto člověku čas, který ukrajuje ze společného času pro partnera či rodinu.

Lži, lži a zase lži

Máte tajný e-mailový účet, o kterém nemá váš partner ani ponětí? A váš mobil je důsledně zaheslovaný? Lžete, že jste nebyli s kolegou na obědě, přičemž s ním pravidelně jezdíte na setkání? Pokud se zamotají do vždy nových a nových lží, splňujete další atribut emocionální nevěry.

INSTAGRAM

Sáhněte po přípravcích s vitamínem C! Víme, co dokáží s pokožkou?

O tom, jaké má vitamín C blahodárné účinky nejen na náš organismus, ale i na...

Proč nejíst klasické rajčata, ale cherry?

Cherry rajčata jsou malé rajčata, jejichž velikost se pohybuje od velikosti malého rozinky po velké...

Mladý Američan randí pouze s důchodkyněmi: Ta nejstarší má 91 let!

31-letý Američan Kyle Jones je svobodný mládenec, kterému učarovaly ženy vyššího věku. Láska prostě nezná...

Jak se žije dívce s nejdelšími vlasy?

16-letá dívka Nilanshi Patel z Indie se může pochlubit opravdu dlouhými vlasy. Jejich délka je úctyhodných 170,5 cm. Stala se držitelkou Guinnessova...

Vědecky ověřeno: víme jak zjistíte, že vás miluje?

Seznámili jste se s mužem, který vám hned padl do oka? Víme, podle čeho poznáte, že je do vás úplně zblázněný …

Jarní příroda posílá pomocníky pro pokožku

S doteky slunce se zazelenají louky či rozkvetou zahrady. V těchto dnech můžeme upřít zrak i k síle přírody v péči o...