Jaké varianty ochranných rukavic lze pořídit do práce i domácích podmínek?

Post date:

Author:

Category:

V mnoha pracovních oborech je důležité dbát na své zdraví. Velmi namáhané jsou zejména ruce a prsty, které je tak třeba chránit pomocí speciálních rukavic. Na trhu se v tomto ohledu dá pořídit hned několik typů produktů.

Svářečské rukavice

Během svařování materiálů mnohdy dochází ke vzniku vysokých teplot, navíc je třeba myslet na to, že třeba při svařování kovů vznikají jiskry, které rovněž mohou způsobit nepříjemná zranění, a to nejen v obličeji, ale právě i na rukou. Kdo tedy hodlá pracovat se svářečkou, měl by si dozajista pořídit vhodné svářečské rukavice. Ty se vyznačují především vysokou odolností vůči protrhnutí, mají také perfektní izolační schopnost, takže při kontaktu se žhavými kovovými částicemi nehrozí, že se popálíte.

Asi nejlepší řešení představují kvalitní kožené svářečské rukavice, zpravidla ještě mívají fleecovou podšívku, která zvyšuje odolnost vůči ohni a žáru.

Žáruvzdorné rukavice

Pracujete-li obecně s materiály při vysokých teplotách, mohou se vám kromě svářečských modelů hodit rovněž klasické žáruvzdorné rukavice. Opět se vyrábějí hlavně z kůže, která má v tomto směru velmi dobré vlastnosti. Alternativou pak bývají modely, které jsou sice vyrobené z textilní látky, ta je však ještě opatřena ochranným potahem. Běžně mohou být tyto žáruvzdorné rukavice vystaveny teplotám vyšším než 200 stupňů Celsia.

Rukavice proti proříznutí

V potravinářském průmyslu, ale i mnoha dalších odvětvích, se pracuje s ostrými noži, sekáčky, pilami apod. Pak je nutné chránit ruce proti pořezání. K tomu dobře poslouží rukavice proti proříznutí, jež obvykle obsahují kovová vlákna. Ta znemožňují snadné proniknutí ostrých předmětů skrze látku.

Výše uvedené a leckteré další obdobné produkty, které poslouží k bezpečnosti práce, naleznete v internetovém o obchodě wirpo.cz.

Čtyřnásobná maminka ukázala své břicho po porodu

0
Mladá maminka Doreen Ching je jedna z mála žen, které se narodí čtyři děti během jednoho porodu....

Kočka jako symbol znovuzrození aneb nejen o devíti životech

0
O kočkách se traduje, že mají devět životů. Lidová pověra má racionální základ, tato stvoření jsou totiž...

Problémy mohou potkat každého

0
Je nesčíslné množství způsobů, jak se dostat do finančních problémů. Určitě byste jich i vy sami dokázali...