Na co se používá svařování tigem?

Post date:

Author:

Category:

Jedna z nejzákladnějších metod svařování se řadí mezi metody, které používají profesionální i hobby svářeči. Svařování tigem je přitom potřebné při výrobě celé řady průmyslových produktů. Čím se tato metoda vyznačuje?

Svařování metodou TIG

Přejete si vytvářet čisté svary a stabilní spoje? Informujte se o tom, co vám přinese daná metoda svařování. Tento proces, kdy se svařuje metodou wolfram-inertním plynem se řadí mezi základní tavné svařovací postupy, s jehož pomocí vznikají mnohé průmyslové výrobky. Tato metoda je využívána tam, kde je potřeba, aby vznikly vysoce kvalitní a bezrozstřikové svarové švy. Tuto metodu využijete u některých druhů materiálů, kde se složitě uplatňují jiné svařovací metody. O jaké materiály se jedná?

Jaké materiály se svařují metodou TIGF?

Svařování metodou TIG potřebuje průmysl pro výrobu precizně tvořených produktů. Jedná se například o svařování nerezové oceli, niklových slitin, nebo pro provádění svárů na hliníkových slitinách. Svařování metodou TIG se uplatňuje také v případě, že potřebujete vysoce kvalitní svar na tenkých hliníkových nebo nerezových pleších. Tímto způsobem dochází ke svařování nejen v hobby nebo poloprofesionálních provozech, ale také v profesionálním prostředí kosmonautiky a letectví. I zde se svařování hojně využívá.

Jak to vlastně funguje

Svařování metodou TIG se vyznačuje tím, že se proud přivede díky wolframové elektrodě. Tato elektroda je vysoce odolná vůči teplotě a nikterak nedochází k jejímu odtavování. Pouze je potřeba ji pravidelně brousit. Z elektrody je veden oblouk ohřívající a roztavující obrobek. U elektrody se dále nachází hubice určená pro přívod ochranného plynu. Tímto plynem se obrobek chrání před chemickými reakcemi s okolním vzduchem, které by ohrozily stabilitu a kvalitu vzniklého svaru. Nejčastěji používanými plyny jsou helium a argon, případně jejich směsi.

Svařování metodou TIG se někdy označuje také jako svařování metodou WIG. Zkratka TIG plyne ze slov Tungsten Inert Gas, zkratka WIG označuje Wolfram Inert Gas.

Mladý Američan randí pouze s důchodkyněmi: Ta nejstarší má 91 let!

0
31-letý Američan Kyle Jones je svobodný mládenec, kterému učarovaly ženy vyššího věku. Láska prostě nezná žádné hranice...

Závislost na lécích je možné zvládnout

0
Závislost na lécích celosvětově vzrůstá. Není se čemu divit – doba je náročná a vyžaduje po nás...

Jak se žije dívce s nejdelšími vlasy?

0
16-letá dívka Nilanshi Patel z Indie se může pochlubit opravdu dlouhými vlasy. Jejich délka je úctyhodných 170,5...