Post date:

Author:

Category:

Jedna z nejzákladnějších metod svařování se řadí mezi metody, které používají profesionální i hobby svářeči. Svařování tigem je přitom potřebné při výrobě celé řady průmyslových produktů. Čím se tato metoda vyznačuje?

Svařování metodou TIG

Přejete si vytvářet čisté svary a stabilní spoje? Informujte se o tom, co vám přinese daná metoda svařování. Tento proces, kdy se svařuje metodou wolfram-inertním plynem se řadí mezi základní tavné svařovací postupy, s jehož pomocí vznikají mnohé průmyslové výrobky. Tato metoda je využívána tam, kde je potřeba, aby vznikly vysoce kvalitní a bezrozstřikové svarové švy. Tuto metodu využijete u některých druhů materiálů, kde se složitě uplatňují jiné svařovací metody. O jaké materiály se jedná?

Jaké materiály se svařují metodou TIGF?

Svařování metodou TIG potřebuje průmysl pro výrobu precizně tvořených produktů. Jedná se například o svařování nerezové oceli, niklových slitin, nebo pro provádění svárů na hliníkových slitinách. Svařování metodou TIG se uplatňuje také v případě, že potřebujete vysoce kvalitní svar na tenkých hliníkových nebo nerezových pleších. Tímto způsobem dochází ke svařování nejen v hobby nebo poloprofesionálních provozech, ale také v profesionálním prostředí kosmonautiky a letectví. I zde se svařování hojně využívá.

Jak to vlastně funguje

Svařování metodou TIG se vyznačuje tím, že se proud přivede díky wolframové elektrodě. Tato elektroda je vysoce odolná vůči teplotě a nikterak nedochází k jejímu odtavování. Pouze je potřeba ji pravidelně brousit. Z elektrody je veden oblouk ohřívající a roztavující obrobek. U elektrody se dále nachází hubice určená pro přívod ochranného plynu. Tímto plynem se obrobek chrání před chemickými reakcemi s okolním vzduchem, které by ohrozily stabilitu a kvalitu vzniklého svaru. Nejčastěji používanými plyny jsou helium a argon, případně jejich směsi.

Svařování metodou TIG se někdy označuje také jako svařování metodou WIG. Zkratka TIG plyne ze slov Tungsten Inert Gas, zkratka WIG označuje Wolfram Inert Gas.

Zápis do školky – volbu mateřské školky rozhodně nepodceňujte

0
Většina vás čtenářů má asi volbu mateřské školky dávno za sebou, ovšem jistě existují i ti, které...

Vliv kamenů na zdraví

0
Ať už se rozhodnete nosit ho jako náramek, přívěsek, nebo ho mít u sebe jen tak, pokud...

Pro zdravý spánek je důležitá matrace. Umíte ji správně vybrat?

0
Spánek dodává našemu tělu tolik potřebnou energii. Abychom si mohli dobít baterky naplno, potřebujeme spát na kvalitní...