Oslavte s námi MDŽ

Post date:

Author:

Category:

Ty, které nás inspirovaly a posunuli dál, ke kterým si běžíme po radu či po útěchu. Věříme, že každá z vás má takovou dobrou duši ve svém okolí. Díky, báječné ženy, za to, že jste.

Ženy našeho života …

Být ženou je úžasné i otravné, povznášející i těžké, někdy přímo šílené … není divu, že potřebujeme nějaký vzor, ​​který nás inspiruje nebo pomůže překonat těžké dny. Mami, babička, teta … Mnohokrát jsou to však i ženy mimo vlastní rodiny, jako kolegyně, souseda, kamarádka či dokonce literární postava nebo celebrita, které nás posouvají vpřed. Zeptali jsme se známých Slovenek, čtenářek a prozradíme vám i naše dobré víly. Vždyť kdy bychom měli psát o inspirujících ženách, ne-li na MDŽ?

Kdo je vám vzorem?
Proč je důležité mít vzor, ​​podle kterého se v životě řídíme a je nám příkladem?

ODPOVÍDÁ psycholožka Silvia GERMANN.

Mít své vzory může být velmi užitečné, pokud vás táhnou vpřed, motivují a inspirují. Je však velmi důležité, abyste vzory měli opravdu své a abyste je nebrali za globální dokonalé, ale spíše inspirativní v nějakých směrech. Pokud byste si vzor našli například na základě tlaku médií nebo společnosti, je možné, že vzor bude táhnout k všednosti a k ​​většině, na rozdíl od toho, co by mohl dělat váš opravdový vzor.

Takový člověk by vás měl inspirovat k vlastnímu posunu a k jedinečnosti. Ideální je, abyste věděli pojmenovat, v čem vás člověk, který je vám vzorem, inspiruje, a jak byste tuto inspiraci měli chuť využít v soukromém či profesním životě.

Oli Obertausová, zpěvačka
Téměř 50-letý věkový rozdíl
Jedna z žen, které mě v životě inspirovali, byla moje blízká přítelkyně, textařka a básnířka Světlana Murecová, která ve svých 88 letech ještě vydávala sbírky básní. Přestože byl mezi námi téměř 50-letý věkový rozdíl, nikdy jsem to necítila. Světlana byla veselá, pozitivní, usměvavá, skromná, milá, plná chuti žít a tvořit, plná lásky k jiným, ale i moudrosti a radosti. Byla mi velkou inspirací například v tom, že je jedno, kolik má člověk let, důležitější je, jak přistupuje k životu.

Sára Hardyn, herečka
Moje ženy!
Ze všech žen světa mě nejvíce ovlivnila maminka. No velkým vzorem v životě mi byla i mamina mama – moje mama, která mě naučila být dobrou hospodyňkou. Zaúčala mě do tajů kuchyně i ručních prací. Ve školce to byla moje oblíbená paní učitelka Gabčíková jestli moje pedagožka z dramatického kroužku Kvítek, z konzervatoře VŠMU v jedné osobě – ​​Lenka Dnerová. Známe se od mých deseti let, dokonce přišla za mnou do porodnice, když se mi narodila dcera. V divadlech či při výrobě televizních projektů to byly moje starší a zkušenější kolegyně. Ale ráda bych poděkovala všem ženám, které mi přišly do života, které mě rovněž ovlivnily, něco naučili a někam posunuli. Moje učitelky, doktorky, sestřičky, trenérky, sousedky, rodinné příslušnice, kolegyně, režisérky, šéfky, přítelkyně … Jednoduše, MOJE ŽENY!

Klára Suková, moderátorka
Objevit barvy života
V mysli se mi hned vynořila tvář úžasné a empatické MUDr. Marie Veselé, která stála u zrodu Dětského nemocnice Pelikán. Okouzlila mě upřímností, pokorou, moudrostí a lidskostí. Paní doktorka je vždy ochotna pomoci, podat ruku, pohladit, obětovat čas svým malým pacientům, kterým se díky existenci Sova může splnit jejich přání být doma. Nikdy nezapomenu, jak mi jednou řekla: Klára, oslovili jsme tě na spolupráci, máš dar to zvládnout, si jednoduše naše. “Měla jsem husí kůži na celém těle. Lidsky jsme si velmi sedli. Co může být víc, než pomáhat nevyléčitelně nemocným a truchlícím dětem učinit jejich život radostnějším? Aby ony a jejich rodiny opět objevili barvy života.

MDŽ

INSTAGRAM

Jak vypadá emocionální nevěra

Co je horší - fyzická nebo psychická nevěra? Co je větší zrada, pokud se s...

Tajemství vydařeného vztahu: Závěry nejnovějších výzkumů vás překvapí!

Tajemství dlouhodobého a vydařeného vztahu se snaží lidé najít celé generace. Každý tvrdí něco jiného....

7 nejlepších potravin pro zdravé oči

Stárnutí zraku do značné míry závisí na životosprávy. Co třeba jíst, abyste dlouho dobře viděli?

Komínové systémy dovedou uspořit finance za energie

Nejenom nová topná soustava, ale celé komínové systémy jsou důležitým bodem, který při správném provedení dokáže hodně ulevit vaší domácí peněžence. Nejenom...

Matrace 140×200 cm přinesou vašim dětem tvrdé a zdravé spaní

Pro zdravý dětský vývoj je třeba myslet na více parametrů. Správné a vyvážené stravování, dostatek pohybu, pitný režim, duševní pohoda. Jsou ale...

Ubytování v luxusním hotelu v Praze

Už se těšíte na návštěvu Prahy? Nezapomeňte, že dojem z vaší návštěvy výrazně ovlivní také volba ubytování. Luxusní hotel v Praze, v těsné blízkosti všech...