Péče o obuv a výběr vložek do bot

Post date:

Author:

Category:

Divíte se, že obuv, kterou si koupíte, musíte obvykle velmi rychle vyměnit za novou, byť je kvalitní a měla by vydržet podstatně déle? Pak vězte, že chyba může tkvít ve špatné péči o ni. Z hlediska komfortu je rovněž důležité se zabývat tím, jaké v ní máte vložky.

více v článku...

Základní věci, na které při péči nezapomenout

O každou obuv, zejména tu venkovní, je nutné se neustále starat. Základem je důkladné očištění ve chvíli, kdy přijdete domů. Na botách by neměly zůstat žádné větší nečistoty, a to včetně podrážek. Je-li obuv vlhká zevnitř, nezapomeňte vyjmout vložky a nechat je oschnout na topení.

Zvláštní roli hraje zevní péče o obuv. Zejména tehdy, když je kožená, měli byste si pořídit kvalitní krém na boty. Při výběru si dejte pozor nejen na to, pro jaké materiály je daný model určený. Je vhodné si všímat i barvy krému, aby nedošlo ke znehodnocení kůže, potažmo změně jejích optických vlastností. Kromě krému se samozřejmě dají pořídit nejrůznější spreje, jež jsou vhodné především pro klasickou látkovou obuv.

Kvalitní krém na boty nejenže zajistí patřičný vzhled, ale přispěje rovněž k prodloužení životnosti obuvi. Kromě jiného tím, že jsou pak boty například odolné vůči vodě a vlhkosti.

Vložky do obuvi

Jak už bylo naznačeno, důležitou roli hrají vložky do bot. V tomto ohledu se dnes dá najít celá řada produktů. Namátkou jde o zdravotní ortopedické modely. Napomáhají zabránit trvalé deformaci chodidel. Dále se pak jedná třeba o speciální zimní vložky do bot, které jsou doplněné o hřejivou ovčí vlnu, opomenout nelze také vložky do bot s aktivním uhlím. To dokáže zabránit zapáchání obuvi a samotných chodidel. Jsou-li takovéto vložky do bot vyrobené z kvalitního textilu (potažmo klidně polyesteru), dochází k přirozenému větrání a dýchání chodidel v obuvi, což snižuje riziko vzniku onoho nepříjemného zápachu. Zapáchající nohy jsou ostatně problémem mnoha lidí, kvůli čemuž dokážou znepříjemnit pobyt v uzavřených místnostech ostatním osobám. Proto je zapotřebí volit nejen kvalitní obuv, ale také zmíněné vložky.

Ubytování v luxusním hotelu v Praze

0
Už se těšíte na návštěvu Prahy? Nezapomeňte, že dojem z vaší návštěvy výrazně ovlivní také volba ubytování. Luxusní...

Zombie, kam se podíváte! Odkud pochází a kdo je probudil?

0
Sedíte v obývacím pokoji a sledujete oblíbený seriál. Najednou se ozvou rány, někdo se dobývá k vám domů. Jdete...

Vědecky ověřeno: víme jak zjistíte, že vás miluje?

0
Seznámili jste se s mužem, který vám hned padl do oka? Víme, podle čeho poznáte, že je...