Tajemství vydařeného vztahu: Závěry nejnovějších výzkumů vás překvapí!

Post date:

Author:

Category:

Tajemství dlouhodobého a vydařeného vztahu se snaží lidé najít celé generace. Každý tvrdí něco jiného. Někdo říká, že důvody jsou dostatek pozornosti, schopnost dělat kompromisy, úcta, trpělivost nebo romantika. Výzkumy však říkají, že kromě zmíněných faktorů je za tím i něco jiného.

Společné řízení je lepší

Ve funkčních manželstvích se muži častěji podílejí na domácích pracích a s financemi partneři hospodaří společně. Z výzkumů vyplynulo, že mezi partnery panovala vyšší důvěra, jestliže měli jeden společný účet.

V malých bytech více lásky

Velmi zvláštním zjištěním bylo, že vydařenější manželství mají partneři, kteří žijí ve stísněných bytových podmínkách. Na první pohled se zdá, že vydařenější partnerství by měli mít ti, kteří žijí v prostorných domech, ale opak je pravdou. Výzkumníci vyjádřili názor, že v stísněných podmínkách jste nuceni dělat několik kompromisy, musíte více komunikovat a hledat dohody. Naopak, v prostorných domech se každý uchýlí do svého pokoje a kontakt mezi partnery je minimální.

Žena by měla být hubenější než muž

Výzkum zjistil, že ve zdařilých partnerstvích je žena častěji hubenější a atraktivnější než muž. Vůbec není nutné, aby byla štíhlá. Stačí, když je “štíhlejší než muž”.

Čím více muž pomáhá při domácích pracích, tím je pro ženu atraktivnější
Věděli jste, že muž, který pomáhá s domácími pracemi připadá své ženě atraktivnější? A mnohem více po něm i touží. Čili není pravda, co si myslí někteří muži, že provádění domácích prací jejich zženšťuje a v očích žen nepůsobí mužně. Právě naopak.

Romantické komedie ve vztahu škodí

Sledování romantických komedií vztahem spíše škodí, než pomáhá. Odborníci říkají, že jejich sledováním člověk získává nerealistické představy o romantické lásce – a mrzí ho, že jeho skutečný partner je běžný člověk s chybami a lidskými nedokonalostmi. Člověk prosycen romantickými filmy a komediemi očekává, že jeho skutečný partner by se měl chovat jako filmové postavy a protože jeho očekávání nejsou naplněny, přicházejí výčitky a konflikty.

Na FB co nejméně

Studie jednoznačně prokázaly, že páry, které sdílejí vše ze svého soukromí na sociálních sítích, jsou většinou ty, které jsou nešťastné nebo nezdravě narcistní. Stejně jsou to lidé, kteří mají ve většině případů problém s důvěrou. Jejich častým důvodem je ukázat tím “venku”, jací jsou šťastní, ale často je to jen iluze, za kterou se skrývá smutek a nespokojenost.

Broken down young couple having problems in marriage

Napijte se spolu

Pít společně alkohol nebo ho odmítat, má být klíčem k šťastnému vztahu, což prý platí zejména v manželství. Studie zjistila, že páry ve věku v průměru 50 let, jsou mnohem šťastnější, pokud spolu pravidelně pijí alkohol. Totéž platí i pro ty, kteří společně abstinují. Vztahy, kde jeden z dvojice pil více než druhý, měli většinou negativní průběh. Pro šťastné manželství je tedy rozhodující stejný postoj k alkoholu u obou partnerů.

INSTAGRAM

Matrace 140×200 cm přinesou vašim dětem tvrdé a zdravé spaní

Pro zdravý dětský vývoj je třeba myslet na více parametrů. Správné a vyvážené stravování, dostatek...

Nevyhazujte pomerančovou kůru, pomáhá pleti

Na jedné straně nepotřebný odpad, na té druhé zázrak pro pokožku. Kůra z tohoto citrusového...

Jak zkrotit žárlivého partnera?

Nikdo není dokonalý - musíme si opakovat v každém jednom vztahu. Co však, pokud je...

Komínové systémy dovedou uspořit finance za energie

Nejenom nová topná soustava, ale celé komínové systémy jsou důležitým bodem, který při správném provedení dokáže hodně ulevit vaší domácí peněžence. Nejenom...

Matrace 140×200 cm přinesou vašim dětem tvrdé a zdravé spaní

Pro zdravý dětský vývoj je třeba myslet na více parametrů. Správné a vyvážené stravování, dostatek pohybu, pitný režim, duševní pohoda. Jsou ale...

Ubytování v luxusním hotelu v Praze

Už se těšíte na návštěvu Prahy? Nezapomeňte, že dojem z vaší návštěvy výrazně ovlivní také volba ubytování. Luxusní hotel v Praze, v těsné blízkosti všech...