Post date:

Author:

Category:

Tajemství dlouhodobého a vydařeného vztahu se snaží lidé najít celé generace. Každý tvrdí něco jiného. Někdo říká, že důvody jsou dostatek pozornosti, schopnost dělat kompromisy, úcta, trpělivost nebo romantika. Výzkumy však říkají, že kromě zmíněných faktorů je za tím i něco jiného.

Společné řízení je lepší

Ve funkčních manželstvích se muži častěji podílejí na domácích pracích a s financemi partneři hospodaří společně. Z výzkumů vyplynulo, že mezi partnery panovala vyšší důvěra, jestliže měli jeden společný účet.

V malých bytech více lásky

Velmi zvláštním zjištěním bylo, že vydařenější manželství mají partneři, kteří žijí ve stísněných bytových podmínkách. Na první pohled se zdá, že vydařenější partnerství by měli mít ti, kteří žijí v prostorných domech, ale opak je pravdou. Výzkumníci vyjádřili názor, že v stísněných podmínkách jste nuceni dělat několik kompromisy, musíte více komunikovat a hledat dohody. Naopak, v prostorných domech se každý uchýlí do svého pokoje a kontakt mezi partnery je minimální.

Žena by měla být hubenější než muž

Výzkum zjistil, že ve zdařilých partnerstvích je žena častěji hubenější a atraktivnější než muž. Vůbec není nutné, aby byla štíhlá. Stačí, když je “štíhlejší než muž”.

Čím více muž pomáhá při domácích pracích, tím je pro ženu atraktivnější
Věděli jste, že muž, který pomáhá s domácími pracemi připadá své ženě atraktivnější? A mnohem více po něm i touží. Čili není pravda, co si myslí někteří muži, že provádění domácích prací jejich zženšťuje a v očích žen nepůsobí mužně. Právě naopak.

Romantické komedie ve vztahu škodí

Sledování romantických komedií vztahem spíše škodí, než pomáhá. Odborníci říkají, že jejich sledováním člověk získává nerealistické představy o romantické lásce – a mrzí ho, že jeho skutečný partner je běžný člověk s chybami a lidskými nedokonalostmi. Člověk prosycen romantickými filmy a komediemi očekává, že jeho skutečný partner by se měl chovat jako filmové postavy a protože jeho očekávání nejsou naplněny, přicházejí výčitky a konflikty.

Na FB co nejméně

Studie jednoznačně prokázaly, že páry, které sdílejí vše ze svého soukromí na sociálních sítích, jsou většinou ty, které jsou nešťastné nebo nezdravě narcistní. Stejně jsou to lidé, kteří mají ve většině případů problém s důvěrou. Jejich častým důvodem je ukázat tím “venku”, jací jsou šťastní, ale často je to jen iluze, za kterou se skrývá smutek a nespokojenost.

Broken down young couple having problems in marriage

Napijte se spolu

Pít společně alkohol nebo ho odmítat, má být klíčem k šťastnému vztahu, což prý platí zejména v manželství. Studie zjistila, že páry ve věku v průměru 50 let, jsou mnohem šťastnější, pokud spolu pravidelně pijí alkohol. Totéž platí i pro ty, kteří společně abstinují. Vztahy, kde jeden z dvojice pil více než druhý, měli většinou negativní průběh. Pro šťastné manželství je tedy rozhodující stejný postoj k alkoholu u obou partnerů.

INSTAGRAM

Vinylové podlahy Wineo Designline – nádech luxusu do vašeho obýváku

0
Sháníte luxusně a moderně vypadající podlahové krytiny do vašeho bytu či domu? Již více nemusíte,...

Jak vypadá emocionální nevěra

0
Co je horší - fyzická nebo psychická nevěra? Co je větší zrada, pokud se s...

Chcete se vydat na cestu do Skandinávie?

0
Skandinávská příroda patří k tomu nejúžasnějšímu, co můžeme na planetě Zemi vůbec navštívit. Spoustě lidí však nepřipadá dost...

Jaké peněženky jsou letos v módě?

Móda v oblasti oblečení se mění častěji než aprílové počasí, peněženky jsou specifickým módním doplňkem a móda se...

Problémy mohou potkat každého

Je nesčíslné množství způsobů, jak se dostat do finančních problémů. Určitě byste jich i vy sami dokázali uvést přinejmenším několik, a proto...

Jak se ideálně půjčuje?

Jenom málokdo se může pochlubit tím, že nikdy nepotřeboval víc peněz, než kolik jich měl. A i někomu takovému hrozí, že se...