Tygří oko jako minerál pro Berany i Kozorohy. Co ho specifikuje?

Post date:

Author:

Category:

Pořídit si náramky z minerálních kamenů je dnes velmi populární. A divit se tomu opravdu nemůžeme. Přece jenom jsou náramky z minerálních kamenů nejen hezkým módním doplňkem, ale především jsou nositelem mnoha pozitivních vlastností. Kromě klasického křišťálu se vaše pozornost může upnout také na další kameny, jako jsou hematity nebo tygří oko. A právě u toho posledního na malou chvíli zůstaneme.

Pro koho je tygří oko vhodné?

Minerál s poněkud netradičním názvem poznáme na první dobrou. Je totiž výrazného hnědého zbarvení. Za svůj barevný tón vděčí především dalším kamenům, které ho vlivem svého působení zbarvují. Zatímco někdy narazíte na tygří oko spíše žluté barvy, jindy je až do zlatava.

V každém případě bude náramek z tygřího oka ideálním dárkem lidem, kteří se narodili ve znameních Beran, Kozoroh a Lev.

Pro vyšší odolnost a koncentraci

Už od pradávna se ví, že tento minerální kámen dokáže povzbudit naši celkovou koncentraci a odolnost vůči vnějším vlivům. Je ideálním prostředkem pro ty, kteří se touží jakýmkoli způsobem seberealizovat. Je totiž ideálním prostředkem k navozování pozitivních myšlenek a odhánění těch negativních. Jestliže vám dělá problém své myšlení kontrolovat, tygří oko by mohlo být pomocníkem, se kterým půjde zahánění negativního velmi snadno.

Kde se vzal, tu se vzal název minerálu

Jak už bylo zmíněno, tygří oko je poněkud netradiční název pro minerál, ze kterého se vyrábí náramky. Nezdá se vám? Nemýlíte se, pokud si myslíte, že se za tímto názvem musí ukrývat nějaká legenda.

Kámen byl totiž podle historických pramenů a legend pojmenován po kočkovité šelmě. Vůči minerálu se však v mnoha kulturách staví, protože je někde označován za ďáblův kámen silné zemité energie, která může být navíc i temného charakteru.

Život je změna: Řekněte starému životu rázně ne

0
Hledáte změnu? Chcete být lepší, vyrovnanější člověk? Zbavit se zlozvyku? Přinášíme vám příběhy čtyř žen, které začaly...

První zmínky o zábavní pyrotechnice staré více jak 2000 let

0
Zábavní pyrotechnika je něco, po čem nesaháme jenom koncem roku, ale zpravidla už během něj. Příležitost k...

Už z něj nejste taková paf, jako na začátku?

0
Co jste všechno věděli o nevěře, dokud jste se ji rozhodli vyzkoušet na vlastní kůži? Milovat znamená...