Post date:

Author:

Category:

S plasty se setkáváme nejen v pracovních procesech, ale i v běžném životě. Proto výroba plastů musí být především kvalitní. Přestože mnoho lidí hlavně v posledních letech usiluje o to, aby se jejich výroba omezila na minimum, stále plast patří mezi nejlevnější, a hlavně nenahraditelný materiál. Než se však vyrobí cokoli z plastu, musí nejprve vzniknout plastový polotovar.

Vývoj plastových polotovarů

Na trhu existují společnosti, které vyrábí takzvaný plastový polotovar. Vývoj těchto plastových polotovarů šel kupředu, a tak se hodí pro použití prakticky v každém odvětví. V nabídce specializovaných společností najdete buď plastové tyče, nebo plastové desky, a to v lisované nebo extrudované podobě, které jsou jen v té nejlepší kvalitě a splňují nejnáročnější požadavky. Díky tomu z nich můžete vyrábět i dětské hračky.

Plastové desky jsou nejoblíbenější

Výroba plastových desek je nejčastější. Dělají se v síle 1 až 120 mm a na výběr je hned z několika typů:

  • MELEN – nejvhodnější materiál pro výrobu dětských hraček, který splňuje ty nejpřísnější kritéria.
  • MEPOLEN – tento tepelně stabilní plast se používá hlavně v chemickém průmyslu. Ten se dá ještě dělit na homopolymer, kopolymer či nehořlavý.
  • MEDUR – Neobsahuje nevhodné látky, jako je olovo silikon či jiné těžké kovy.

Vyzkoušejte plastové tyče

Výroba plastů je variabilní, a proto si můžete zakoupit třeba i plastové tyče. Ty mají stejné vlastnosti, ale navíc se dají lehce svařovat či lepit a můžete si je zakoupit hned v několika barevných provedeních. Pokud ani toto není pro vás dostačující, jsou vhodné i k vlastnímu potisku. Jejich další výhodou jsou skvělé izolační vlastnosti a odolnost proti nepříznivým povětrnostním podmínkám.

Pokud si nejste zcela jisti, který plastový polotovar je pro vás vhodný, nebojte se obrátit na specializovanou firmu, co má letité zkušenosti a s výběrem vám pomůže.

Jarní příroda posílá pomocníky pro pokožku

0
S doteky slunce se zazelenají louky či rozkvetou zahrady. V těchto dnech můžeme upřít zrak i k...

Módní trendy ovlivňují i oblast doplňků

0
Módní trendy se mění častěji než aprílové počasí, v oblasti doplňků to není tak často, ale boty, kabelky...

Sáhněte po přípravcích s vitamínem C! Víme, co dokáží s pokožkou?

0
O tom, jaké má vitamín C blahodárné účinky nejen na náš organismus, ale i na pokožku, jste...