Geniální sportovní pomůcka – Švihadlo!

Post date:

Author:

Category:

Lidé toužící po zdravém životním stylu a sportovní postavě většinou pro své potřeby volí posilovnu, běh a podobné aktivity. Každý sport dává své ovoce a každý jedinec si najde to co ho baví.

Z hlediska časové a finanční náročnosti jsou zmíněné sporty celkem nenáročné. V nabídce je však aktivita, která bývá dosti nedoceněná. Řeč je o švihadle.

více v článku...

Jak se skákalo tehdy

Jedna z největších zajímavostí ohledně švihadel, je jejich historie. Historie švihadel sahá až do dob starověkého Egyptu, kde údajně skákání přes švihadlo lidé brali jako druh hry a zábavy. Existují jisté kresby na zdech.

Ty znázorňují, jak lidé pletou provazy z bylin, které mají tuhý stonek. Údajné zmínky ukazují, že nejdříve přeskakovali švihadlo muži, zřejmě kvůli celkovému zlepšení zdraví člověka. Po mužích začali používat švihadla také ženy a děti, vzniklo také dětské švihadlo.

Takové švihadlo pro děti se vyrábělo jako zmenšená verze švihadla pro dospělé. Během pátého všesokolského sletu v roce 1907 se veřejnost dočkala prvního veřejného cvičení se švihadly.

Využití švihadla

Švihadlo se dá perfektně využít jako doplněk k nějakému sportu nebo jako samostatné cvičení. Během takového tréninku se švihadlem dochází k zdokonalování se v obratnosti, koordinaci a rychlosti.

Pro rozvoj zmíněných vlastností je zřejmé, proč švihadlo využít jako doplněk ke sportu. Pokud skákání přes švihadlo zahrnuje celkovou tréninkovou jednotku a vaším primárním cílem je se stát opravdovým mistrem švihadla, bude vhodné udělat si trénink pestrý.

Využít všemožných variant přeskoků a technik. Na internetu se nachází spousty různých návodů, proto se tak může každý naučit švihadlo využívat.

Dnešní doba se vyznačuje nekonečnou škálou druhů a typů, stejné je to i u švihadel. Dnešní trh nabízí spousty druhů. Zkušený odborník na švihadla se v nich vyzná a ví jaké přesně použít, co ale lajk?

Klasické švihadlo pro dospělé se vyrábí s různých materiálů, začátečníkovi postačí gumové nebo ocelové potažené nylonem. U výběru si hlídejte délku, která je stěžejní pro správné provedení přeskoku. Ideální délka švihadla je pro každého cvičence individuální, jednoduše si stoupněte snožmo na střed švihadla.

Konce švihadla sahají do vašeho podpaží, znamená to, že délka švihadla je ideální a s daným švihadlem můžete zahájit vaši cestu. Skvělou pomůckou pro začínající cvičence je švihadlo s počítadlem. Rukojeť švihadla má v sobě zabudované počítadlo, které při každém protočení započítá bod.

Elitní skokan

V každém sportovním odvětví se nacházejí nějaké triky, při kterých všem běhá mráz po zádech, jejich zvládnutí totiž potřebuje pořádnou dávku tréninku a odvahy. Při přeskakování přes švihadlo existuje též spoustu triků a přeskoků.

Jedním z nich je tzv. vajíčko, při kterém skokan překříží švihadlo, které připomíná tvar vajíčka a kruhem proskočí. Pro zkušené šviháky je takový skok běžnou rutinou, avšak pro začátečníka to může být nepředstavitelný výkon.

Dilema mnoha můžu: Jsou lepší boxerky, trenýrky, nebo slipy?

0
Na spodním prádle záleží mnohem více, než si většina mužů připouští. A spousta zástupců mužského pokolení na...

K čemu slouží hedge fondy?

0
Hedge fund neboli hedgeový fond představuje typ investičního fondu. V čem tkví jeho nejdůležitější specifika? Co je to...

Zajímavé věci, které jste pravděpodobně nevěděli o Itálii

0
Když se vám Česká republika stane malou a zatoužíte po trochu jinak velkém dobrodružství, které strávíte třeba...