Paddleboarding a jeho benefity pro zdraví

Post date:

Author:

Category:

Paddleboarding – velice zajímavý vodní sport, kterému postupem času propadá stále více lidí. Proč? Jedná se totiž o velice příjemnou letní zábavu, která v sobě kloubí odpočinek, ale i trochu té fyzické aktivity.

Navíc, je vhodný pro všechny věkové skupiny a naučit se ho může každý, a to během krátké chvíle. V praxi k němu potřebujete pouze onen paddleboard, což je deska, která připomíná v mnohém klasické surfové prkno, ale vyrábí se i nafukovací paddleboard, jenž se pro začátečníky hodí spíše a také pádlo.

Ostatně, stačí se pozorně dívat a zjistíte, že paddleboardy se objevují kolem vás jako houby po dešti. Lidé se do tohoto sportu zkrátka zamilovali.

Co je to vlastně ten paddleboarding?

Jak už bylo, tak trochu naznačeno v rámci prvních řádků, jedná se o vodní sport, který spočívá v plavání na plovoucím prkně s pádlem v ruce. V zásadě tedy připomíná klasické plavení na voru, jen zabalené samozřejmě do o poznání modernějšího, a hlavně sportovnějšího kabátu.

Na paddleboardu pak můžete buď stát nebo sedět, záleží na vás. Provozovat se pak může na jezeře, řece, moři, ale klidně i na místním rybníku nebo ostatně jakékoliv vodní nádrži.

To, proč je paddleboarding také zajímavý, je dáno tím, že nabízí celou řadu benefitů pro zdraví. Jaké? To si povíme na následujících řádcích. Pojďme na to.

Paddleboarding a zdraví

Paddleboarding je v první řadě aktivitou, která může mít výrazný vliv na posílení celého těla. Zapojujete během něj totiž svaly nohou, zad, břicha, ale i paží a ramen. Je to vyloženě skvělý způsob, jak posílit svaly, ale zlepšit i celkovou fyzickou kondici.

Pravda, paddleboarding je hlavně o relaxaci a odpočinku, nicméně i tak je to sportovní aktivita, jež vám může dopomoci shodit i nějaké to kilo, pakliže to potřebujete. Říká se, že během jízdy je možné spálit až čtyři sta kalorií za hodinu, což není zrovna málo, obzvlášť, když vezmeme v úvahu, že je to spíše sekundární jev.

Tím, že paddleboarding vyžaduje také jistou rovnováhu a koordinaci, může vám jízda na něm pomoci i v tomto směru. Právě ohebnost je pro plynulou a příjemnou jízdu zcela zásadní. Stejně tak ale jsou i další benefity, proč si paddleboarding vyzkoušet.

Můžete ho totiž chápat i jako jakési kardiovaskulární cvičení, tudíž dokáže pomoci se srdečními problémy, ale i nepříjemnosti s cévami. Jak to? Při jízdě na paddleboardu se totiž zvyšuje tepová frekvence i krevní oběh, což právě dopomáhá ke zlepšení stavu srdce i cév.

A dál? Pak tady máme pár výhod pro psychické rozpoložení každého z nás, a sice blahodárný vliv tohoto sportu na duševní kondici. Dopomáhá totiž zmírňovat stres, a naopak podporuje uvolňování endorfinů – což jsou ony známé hormony štěstí, které posléze zlepšují náladu.

Koneckonců, pobyt v přírodě a relaxace na klidné vodě dokáže velice snadno spoustu lidí uklidnit a pomoci jim naopak získat nové síly. Suma sumárum, to je pořádná dávka důvodů, proč si tento krásný sport vyzkoušet.

Udělat něco pro své zdraví, navíc v krásných přírodních kulisách a poklidné atmosféře za doprovodu šumící vody a slunečních paprsků? Neláká vás to?

Pro zdravý spánek je důležitá matrace. Umíte ji správně vybrat?

0
Spánek dodává našemu tělu tolik potřebnou energii. Abychom si mohli dobít baterky naplno, potřebujeme spát na kvalitní...

Margaret Higginsová Sangerová

0
Margaret Sanger Huggins byla průkopnicí v oblasti spektroskopie. Na základě spektrální klasifikace sestavila atlas hvězd. Margaret ztratila matku Margaret...

Když zub musí ven: Co na bolest po jeho vytržení?

0
Zubních ambulance a křeslo nepatří právě mezi oblíbená místa, ale občas se jim nevyhne snad každý z...